Petružálek je momentálně v Rusku a vrátit by se měl ve středu. Podle Kysely se zapojí do tréninku a uvidí se, jaké plány budou mít trenéři Rulík s Hořavou. Při zranění elitního litvínovského snajpra Lukeše je ovšem příchod Petružálka hodně vítaný, a nejen mezi fanoušky.

Jak vypadá situace ohledně příchodu Jakuba Petružálka?

Kuba odletěl dneska (v neděli) do Jekatěrinburgu a vrátit by se měl ve středu. Bude hodně záležet na něm, nevím, jak dlouho nebyl na ledě. Bude muset absolvovat nějaký trénink a pak by se postupně zapojil. Jsme domluvení, že tady bude hrát, podepsané to ještě není. Jsme domluvení a vše je připravené.

Určitě je to vítaná posila, navíc když se zranil elitní útočník Lukeš.

Samozřejmě, Kuba je hráč úrovně národního týmu. Byla by to určitě vítaná posila ve všech mužstvech naší extraligy. Pro náš tým je to hodně vítaná posila.

S Františkem Lukešem to vypadá na jak dlouho?

Řekl bych tak na pět týdnů, není to zranění na operativní zákrok. Je to prostě jen pohmožděné, ale hodně bolestivé, takže bude záležet na jeho pocitech. Já osobně si myslím, že Franta do vánoční přestávky nenastoupí.

Nabídka Petružálkovi přišla od vás, nebo jak k ní došlo?

Ne ne, Kuba přišel na stadion, setkali jsme se a tu možnost zmínil on. Kuba je hráč, který tímto krokem přijde o velké peníze. Z lidského hlediska ho samozřejmě chápu a možná bych se sám zachoval stejně.

Pro vás to musí být příjemná vizitka, když za vámi Petružálek sám přišel. Před časem říkal v nějakém rozhovoru, že do Litvínova by nechtěl a mluvil o Plzni.

Nevím, o kom tenkrát mluvil, ale já si myslím, že s Kubou máme dobré vztahy. Už od dob, kdy vyhrál Gagarinův pohár a slavil ho tady s fanoušky. Já si myslím, že jestli Kubu někdo přesvědčil, že Litvínov není tak špatný, jak si dříve třeba myslel, tak to byli fanoušci. Nemyslím si, že by to byla moje práce nebo nějaká má zásluha. Je to o fanoušcích, kteří s ním mají dobré vztahy. Zná se velmi dobře s předsedou fanklubu Honzou Ptáčkem, jsou to velcí kamarádi.

Za normálních okolností by Jakub Petružálek mohl být pro litvínovský klub velkou hráčskou atrakcí.

Atrakci z něj dělat nemůžeme, to může jedině on sám svými výkony na ledě. Ale my z něj atrakci dělat nechceme. Bereme to, a fanoušci také, jako že je tady doma, že je náš. Chceme mu společně ty těžké životní chvíle ulehčit. Při sportu člověk přijde na jiné myšlenky, a navíc tady také bude blíže rodině.

Co vaše kauza s rozhodčím Polákem? Jak jste pokročil?

Nijak jsem nepokročil. Dostal jsem dopis, mám ho na stole a pořádně si ho přečtu. Teď jsem ho jen tak prolétl očima, pak se tomu budu věnovat a nějak odpovím. Každopádně nechci s ním nic urovnávat, nemám se mu za co omlouvat. Myslím, že jsem neudělal nic, co by ho opravňovalo k tomu, aby po mně požadoval omluvu. Provinil se jednoznačně on, protože Litvínov poškodil, svými špatnými rozhodnutími nás připravil o dva body, a pokud se má někdo omluvit, tak by to měl být on a přijít a říct: Pánové, nezlobte se, já jsem to zkazil. A pokud tohle neumí nebo nechce říct, tak tím spíš to vypadá na to, co jsem řekl, že nás poškodil úmyslně. Z žádné korupce jsem ho nenařkl. Možná jen chová antipatie k Litvínovu. Pak to není dobré a neměl by naše zápasy rozhodovat.

Vám hrozí pokuta padesát tisíc. Na tu byste se tvářil jak?

Smutný bych byl (úsměv). Vánoce by byly horší.