Po titulu přišla sezona zakončená úspěšnou baráží. Jak poslední sezonu hodnotíte?

Sezona nebyla úspěšná, neudělali jsme play off, což bylo naším cílem. Od začátku sezony jsme hráli ve spodních patrech tabulky a také jsme tam skončili. Sezona jako celek je tedy hodnocená jako neúspěšná.

Přesto, i když se nedařilo, tak jste jako vedení nesáhli k žádným radikálním krokům výměna trenéra nebo hlubší zásah do kádru.

U nás se v podstatě trenér vyměnil skončil Ondra Weissmann, který složil funkci. Pak jsme se domluvili na tom, že vezmeme Jirku Šlégra a usilovali jsme o to, aby nám pomohl Miloš Hořava. Takže k výměně trenérů u nás došlo. Miloš Hořava působil v uvozovkách ve formě poradce, ale normálně chodil na tréninky, které i připravoval, a pomáhal s týmem.

Trenér Rulík u týmu zůstal, i když sám říkal, že už občas cítil, že by skončit mohl.

Radim zůstal a po novém roce to vedlo k zlepšení, kdy jsme začali trochu vyhrávat. Kdybychom to dokázali udržet dlouhodobě, tak jsme play off udělali. Bohužel se stalo to, že po repre přestávce jsme prohráli pět zápasů, a to rozhodlo o tom, že play off jsme nakonec neudělali. Pak kluci dál pokračovali ve zlepšených výkonech. V play out prakticky prohráli vyhnutí se baráži zápasem v Pardubicích, kde to jednoznačně měli dotáhnout k výhře. To byl další zlomový okamžik. Do baráže jsme tedy nakonec spadli a tam si myslím, že tým ukázal sílu a byl v baráži jasně nejlepší. Kluci ukázali, že do baráže nepatří. Klidně tam mohly být Pardubice nebo Vítkovice, kdokoliv.

Čím si vysvětlujete propad z prvního místa na třinácté?

První místo v loňské sezoně, to byla řada okolností, které tomu nahrály a vynesly nás až tam, kam nás vynesly. V letošní sezoně spousta objektivních okolností, které po zlaté sezoně nastaly, ať už jde o odchody některých klíčových hráčů, zkrácení přípravy, podcenění a chyb ze strany hráčů, trenérů, ale i vedení. Na psychiku mužstva měly také vliv otočené zápasy jako třeba v Plzni nebo v Hradci. Přišla také spousta proher o gól, kdy jsme nedokázali otočit zápas. Tým začal upadat a padal níž a níž.

Zmínil jste zkrácení přípravy. Jaká tedy bude?

Určitě si to ohlídáme líp. Já si myslím, že to není jen o délce přípravy, ale také o podcenění ze strany hráčů a trenérů. Jsou to takové ty pocity, že si říkají: My jsme teď nejlepší. Ale skončili nám klíčoví hráči a jsou tady okolnosti, kdy asi nejlepší příští rok nebudeme. Na druhou stranu to odehrajeme kolem osmého nebo desátého místa. Tím dojde k vnitřnímu podcenění a najednou sešup a ten se špatně zastavuje.

Máte už jasno u trenérů?

Zatím nemáme jasno, ale zatím zůstane Radim Rulík jako hlavní trenér, asistenta hledáme. Zda by opět mohl přijít Miloš Hořava? Nikdy se nemá říkat nikdy, ale myslím, že Miloš Hořava má ještě trochu jiné cíle, takže to považuji zatím za nepravděpodobné. Byl bych za něj moc rád, ale na rovinu říkám, že to považuji za nepravděpodobné.

Jak vypadá kádr? Místo brankáře Francouze přišel Janus. Měl období, kdy se mu také nevedlo, ale jen v brankářích to určitě nebylo.

Nebylo to jen v brankářích. Já si myslím, že Janus je špičkový gólman akorát by se měl vyvarovat chyb, kterými rozhodl i některé klíčové zápasy. Má vynikající výkonnost, ale občas je tak trochu hazardér. Rozhodně příčina neúspěšné sezony nebyla ani v jednom brankáři. Petrásek, kterému jsme také chtěli dát příležitost, podával celkem vyrovnané výkony. Myslím si, že zůstanou oba, protože mají smlouvy a myslím, že zatím není důvod, abychom na tomto postu uvažovali o nějakých změnách.

Jak bude vypadat obrana? Budou nějaké zásadní změny?

Pavlík, Pavelka a Kubát tady zůstávají. To jsou naši ofenzivní beci. Snažíme se hledat variantu posílení naopak u defenzivních obránců. Najít zkušeného defenzivního beka, který by k tomu dokázal ještě něco přidat, ale není jednoduché. Tady bychom určitě jednu posilu uvítali.

A jak to vypadá s útokem? Jánskému prý končí smlouva.

Těch smluv tady končí více. Jurčíkovi smlouva nekončí, ten má opci, kterou jsme uplatnili. Jánskému končí smlouva a tam uvažujeme co s ním, protože si myslím, že patřil k největším zklamáním sezony. U Kamila Piroše uvidíme, co dál. Je to hráč, kterému je 38 let a slyšel jsem z jeho úst, že už letos končí. Do útoku ale samozřejmě bychom posilu potřebovali. Chybí nám tam nebezpečnost a hráč, který umí ze všeho dát gól. Jakub Petružálek? Je to jeden z kandidátů. Já si myslím, že pokud bude Kuba zdravý a bude mít zájem v Litvínově hrát, tak bychom byli rádi, kdyby tady působil. Teď ho chci oslovit a jeho agenta samozřejmě. Radek Duda? Převzali jsme jeho smlouvu a má ji i na další sezonu, budeme to řešit s trenéry jeho pozici v týmu a jak s ním trenéři budou počítat. U Viktora Hübla je problém ve zranění a nedokážu říct, jak to bude vypadat. O dalších hráčích do útoku jednáme.

Co fanoušci? V baráži jste měli větší návštěvy než sousední Chomutov na play off.

Za to si fanoušci zaslouží obrovskou pochvalu, protože podporovali tým v těžkých chvílích. Byl jsem mile překvapený. Myslím, že takové návštěvy klukům na ledě hodně pomohly. V baráži jsme díky fanouškům doma nezaváhali. Všechna ostatní mužstva měla problémy. Těší mě, že tady lidé mají hokej rádi.