Kýhos by se měl stát hlavním trenérem, k ruce mu bude Michal Oliverius. Bývalý skvělý děčínský útočník a kapitám byl dosavadním koučem Medvědů. „Dlouhodobě jsme tohle řešili. Já jsem tam vlastně zaskakoval, hledali jsme zkušeného kouče, ideálně odskočeného od kabiny. Nedařilo se nám dlouho nikoho sehnat. Věděli jsme, že je pan Kýhos pracovitý, neboj se trénovat i v nižší soutěži. Jak to vzniklo? Prostě jsem to zkusil, nedával jsem tomu moc šancí. Pan Kýhos je ale srdcař, dohodli jsme se na podmínkách,“ prozradil Deníku Jan Havlíček, manažer HC Děčín.

Kýhos má za sebou několik extraligových štací – naposledy působil v Litvínově, předtím vedl Mladou Boleslav, Třinec, Hradec Králové nebo Brno. „Pan Kýhos nijak nelicitoval, není náročný. Až mě překvapilo, jak jsme se rychle domluvili. Mám pocit, že mu hokej chybí. Někde jsem četl, že nedostal v Litvínově moc prostoru. Jsem moc rád, že ho tady máme,“ pochvaloval si.

Šluknov (v modrém) vyhrál na půdě Libouchce 2:0.
FOTO: Záruba na Mládka, Mládek na Zárubu. Šluknov skolil neoblíbeného soupeře

Na novou roli si tak bude muset zvykat i dosavadní kouč Oliverius. „Trochu se to mění, pan Kýhos bude na pozici hlavního trenéra. Michal od něj může čerpat zkušenosti. Trénoval pod ním i v Litvínově, velice dobře se znají, klape jim to lidsky. Věřím, že tahle spolupráce bude fungovat,“ má jasno.

Vrásky na čele ale dělá Havlíčkovi aktuální příprava na blížící se start druholigové soutěže. Medvědům se nedaří v přátelských zápasech, Děčín navíc bojuje se špatnou docházkou. „Nejsme spokojení. Je to jeden z důvodů, proč jsme se rozhodli k této změně. Na začátku přípravy do toho hráči nedávali všechno, potřebují nový impulz v podobě nového trenéra. Několik hráčů nám navíc naskakuje v univerzitním týmu UJEPU. Docházka je špatná. Ale budeme pracovat na posílené týmu. Zahájili jsme spolupráci s Litoměřicemi, z kraje září tady budeme mít hráče, kteří jsou kvalitou na úrovni reprezentace U 19 a U 20. Každopádně chceme kádr doplnit a zkvalitnit, uděláme pro to všechno,“ dodal Jan Havlíček.

PŘIPRAVUJEME ROZHOVOR S VLADIMÍREM KÝHOSEM!