Takhle plný zimní stadion mostečtí fanoušci už dlouho nepamatují. Ten, kdo nestihl začátek zápasu, ten už neměl u stadionu šanci zaparkovat. Domácí lvy hnalo za vítězstvím několik stovek diváků. Organizátoři uvedli 650 fanoušků.

„Přiznám se, že jsem ze zápasu trošku strach měl. Od první třetiny jsme si ale šli za svým. Pak ve druhé třetině, jak je naším zvykem, jsme polevili a soupeř stihl dorovnat na 3:3. Naštěstí jsme pak dokázali dát další góly. Jsem moc rád za kluky, pomohli mi, vraceli se, bojovali jsme i vpředu a nakonec jsme dokázali, že jsme prostě nejlepší,“ zářil po zápase domácí brankář Jakub Kovařík. Jeho protějšek Dominik Dorn takové štěstí neměl. V poslední třetině po zásahu do nekryté hlavy musel opustit hřiště na nosítkách a odvezla ho sanitka.

„Přijeli jsme sem s cílem nedostat hned na začátku rychlé góly, což se nám i dařilo do nějakého stavu 3:3. Jenže pak začali domácí dominovat. Na to už jsme recept nenašli,“ mrzelo lounského trenéra Petra Zinka. Lounští ale mohli být spokojení. Tahle sezona byla nadplán. Vždyť v prvním finálovém zápase rozstříleli Most na jeho ledě 10:4. „To jsme je hodně podcenili,“ vrátil se ještě k nepovedenému zápasu brankář Kovařík. „Tohle je pro nás úspěch. Už to, že jsme vyřadili Litoměřice bylo super. Myslím, že v Mostě jsme každého překvapili a sami sebe taky,“ doplnil kouč lounského Slovanu.

Mostečtí lvi – Slovan Louny 11:4 (3:1, 3:2, 5:1)

Branky a nahrávky: 6. J. Čmolík (Jonák, V. Nedrda), 13. P. Přeučil (Plichta), 15. V. Nedrda (Kunrt, Havlůj), 29. T. Přeučil (J. Čmolík), 36. T. Přeučil (Kunrt), 38. J. Čmolík (Kunrt, V. Nedrda), 41. J. Čmolík (Havlůj, T. Přeučil), 42. Mical (Komínek), 50. T. Přeučil (V. Nedrda), 55. T. Nedrda (Sklenička, Jonák), 57. Mical (Komínek, Havlůj) – 7. Rais (M. Szakál), 26. Salač (Srb), 27. A. Szakál (M. Dittrich), 59. Salač (Rais).

Mostečtí Lvi: Kovařík – Havlůj, Kunrt, Plichta, Kabeláč, Balász, Jonák – T. Přeučil, J. Čmolík, V. Nedrda – Mical, P. Přeučil, Komínek – T. Nedrda, Bořík, Sklenička – Šafařík. Trenér: Kašťák.

HC Slovan Louny: Dorn (42. Charvát) – Pospíšil, M. Szakál, Vavrica, Srb, Hloucha – Gebelt, Salač, Panocha – A. Szakál, Rais, M. Dittrich – D. Dittrich, Šedivý, Veselák – Tomeš. Trenér: Zinek.