Přestože mistrovský Liberec přišel o řadu stěžejních opor (jako Litvínov po zisku titulu), jen málokdo by mu prorokoval tak hořký osud, jaký potkal Krušnohorce. Stejně se ale šelmy z Podještědí budou muset mít na pozoru. Liberec totiž bude chtít svrhnout celý zástup týmů. Hlavně pak Sparta, Třinec a nabušená Kometa, která čeká na titul už od roku 1966. Hon na Tygry začíná právě dnes.

LIBEREC JE VE STŘEHU

„Máme to v hlavě, ale nechceme říct, že nás to straší. V minulosti měly podobné problémy nejen Litvínov, ale například i Pardubice. Nic nepodceňujeme, ale věřím, že se nám nic podobného nestane. Opět budeme tvrdě pracovat a chceme obhájit pozice," pronesl generální manažer Ctibor Jech.

Klub opustilo elitní trio Michal Birner, Michal Řepík, Jakub Valský, které střídají nová ofenzivní jména Mário Bližňák, Lukáš Vantuch, Milan Bartovič a Vladimír Svačina. „Po tom loňském úspěchu se na nás budou všichni poctivěji připravovat. Nebudeme to mít jednoduché," uvědomuje si útočník Michal Bulíř.

„Musíme si udržet v hlavách, že jsme vloni šli štěstí naproti výraznou prací a pokorou. To se snažíme v hráčích držet, protože přístup nakloní i štěstí. To je věc, na které chci pracovat, aby se neobjevila nějaká kocovina," řekl trenér Filip Pešán o nebezpečí, které číhá na šampiony.

Obhájce nastoupí k prvnímu utkání až v neděli v Karlových Varech.

CHOMUTOV MÁ RESPEKT

V dnešním zahajovacím kole se představí zbylí dva Severočeši. Chomutov doma od 17.30 vyzve Vary a výhrou bude chtít navázat na své historicky nejúspěšnější vystoupení mezi elitou. Pirátům ale bude chybět nejvýraznější postava minulé sezony Roman Červenka, který odešel do Švýcarska.

„Cíl je stejný jako před rokem play off. Rádi bychom pod sebe dostali čtyři mužstva, ale před každým máme respekt. Víme, že to bude těžké," řekl trenér Vladimír Růžička, který do útoku přivedl zkušeného harcovníka Ivana Humla. Brankoviště bude střežit Slovák Ján Laco a v defenzivně bude tvrdit muziku Kanaďan Brett Flemming.

„Myslím, že tu máme hodně dobré hráče. Nicméně současný hokej není o jménech, důležitější jsou výkony na ledě. Věřím, že kluci tam nechají všechno. Bez nasazení to nepůjde," dodal 53letý kouč Pirátů, kteří v přípravě získali skalp Liberce či Omsku.

LITVÍNOV CHCE NAHORU

Předloňský šampion Litvínov, který se letos zachraňoval v baráži, rozehraje sezonu v Olomouci. V neděli doma přivítá Zlín. Cíl je play off. „Před dvěma sezonami z toho byl titul, loni baráž… Věřím, že letos nám to půjde hned od začátku a bude to dobré," doufá legenda klubu Viktor Hübl.

Verva Litvínov - Změny v kádru:

Přišli: Jaroslav Hübl (brankář; HC Bolzano/EBEL), Daniel Sörvik (obránce; GC Küsnacht Lions/Švýc.), Jakub Černý (útočník; Junosť Minsk/Běl.), Richard Nejezchleb (útočník; Hartford Wolf Pack/AHL; Greenville Swamp Rabbits/ECHL).

Odešli: Petr Chaloupka (obránce; bez angažmá), Radek Duda (útočník; EHC Freiburg/Něm.), Peter Jánský (útočník; Rytíři Kladno), Kamil Piroš (útočník; bez angažmá), Pavel Písařík (útočník; Štrasburk/Fr.).