V předchozích dvou duelech vstřelila Verva jediný gól. V nedělním 48. kole proti mistrovskému Brnu se sice rozstřílela, tři góly ale na body znovu nestačily. Litvínov prohrál na domácím ledě 3:4.     

„Je to špatný, aspoň tu remízu jsme mohli uhrát. Dostáváme jednoduché góly. Je to těžké, když vzadu propadáme,“ bědoval útočník Ondřej Jurčík. „Ještě zbývají čtyři zápasy, musíme udělat co nejvíc bodů, abychom se dostali do play off.“  

Litvínov opět nezachytil úvod zápasu a od 14. minuty prohrával po brance Holíka. Ve 39. minutě srovnal Kašpar, ale ještě před sirénou vrátil hostům vedení po sporné situaci Zaťovič, který před gólem natlačil obránce Vervy na gólmana Petráska a ten tak nemohl zasáhnout.  Ve 42. minutě zvýšil na 3:1 Vondráček.

Domácí se nevzdali a v poslední třetině snížil Jurčík. Jenže v 50. minutě znovu odpověděl Dočekal. Dvě minuty před koncem snížil na rozdíl gólu při power play Hübl, který zapsal 333. gól v kariéře v základní části extraligy. Jenže vyrovnat už Verva nedokázala a potřetí v řadě vyšla bodově naprázdno.