Litvínovští hokejisté si můžou oddechnout – zvládli to! Krušnohorci mají za sebou napínavý, ale úspěšný večer. Nejprve si v posledním utkání před olympijskou přestávkou poradili s Třincem v poměru 5:2, a pak už jen nervózně sledovali, jak si vedou jejich konkurenti v bitvě o postup do vyřazovacích bojů. No a když zjistili, že Karlovy Vary i Mladá Boleslav prohrály, rozpoutali bujaré oslavy. Litvínov si díky třem výhrám v řadě zajistil účast v předkole play off už dvě kola před koncem základní části.

„Ve třech zápasech za sebou jsme udělali devět bodů, což jsme plánovali a je to super. Jsme hrozně moc rádi, že to takhle dopadlo a vyhneme se play out,“ radoval se útočník František Lukeš. Po úterním utkání Litvínov z desítky už nikdo nevystrnadí.

Benzina šla postupu naproti a nad Oceláři vedla po gólech Reichela, Jánského, Pojkara a Lukeše už 4:0. Hosté sice snížili na rozdíl dvou gólů, Kubinčák ale pět minut před koncem drama odmítl. Litvínovu pomohly přesilovky, včera proměnil tři a celkem devět z posledních tří utkání. „Rozhodla první třetina, ve které jsme dali tři branky,“ zdůraznil Lukeš.

„Hned v první třetině jsme vypadli z role, nezvládli jsme to. Myslím si, že předčasným postupem do play off šly naše výkonu dolů. Chtěli jsme tady bojovat o čtyřku a nakonec se to nepovedlo i kvůli tomu, že máme rozsáhlou marodku,“ uvedl trenér Třince Břetislav Kopřiva.