Je devět hodin dopoledne a litvínovští extraligoví hokejisté jsou připraveni na ledové ploše k jednomu z posledních tréninků před třetím duelem ve čtvrtfinále play off extraligy, který se odehraje v pátek od 18:00 na stadionu v Karlových Varech.

Jak to aktuálně vypadá s týmem?„Jirka Šlégr s námi dneska na led nešel, ale maká na kole,“ říká masér týmu Radek Mrázek.

To tedy nedává jasnou odpověď na to, zda nejlépe bodující bek v základní části soutěže do dnešního zápasu nastoupí, nebo ne.A stejný otazník visí i nad startem kapitána a lídra Roberta Reichela.

„Nevím, zda budu moci nastoupit. Trénuji dost v posilovně, abych posílil nedávno operovanou nohu, ale zda to bude natolik v pořádku, abych hrál, to se rozhodnu až ve Varech,“ řekl během dopoledního tréninku se zraněním laborující útočník.

Tréninková jednotka byla věnována především nácvikům přesilovek a střelby.Trenéři Jaroslav Hübl a Petr Rosol zkoušeli dvě varianty přesilových formací.Bez Reichela.

Po vážných potížích se na led vrací další z opor – forvard Viktor Hübl.

„Jak se cítím? Jsem krátce po operaci, a ty dva zápasy proti Karlovým Varům byly fyzicky velmi náročné. Dostavuje se trochu únava, ale to nic nemění na tom, že k nim jedeme urvat vítězství,“ burcoval s optimismem Hübl.

Nálada na tréninku nebyla bůhvíjak pozitivní. Až do doby samostatných nájezdů. To je totiž prostor pro sázky, kdo uspěje.
Mezi nejlepší se překvapivě zařadili obránci Martin Walter a Milan Vobořil.

Důležité pro hráče může být rovněž skutečnost, zda zůstanou večer po zápase v Karlových Varech, nebo zda se budou vracet po dnešním zápase domů do Litvínova.

„Vedení klubu nakonec rozhodlo, že se po zápase vrátíme do Litvínova a v sobotu pojedeme do Karlových Varů znovu. Osobně si myslím, že je lepší netrávit několik hodin cestou autobusem tam a zpět, ale samozřejmě respektuji rozhodnutí klubu a věřím, že minimálně jeden zápas v Karlových Varech získáme, i když je pravdou, že bychom rádi srovnali stav série na 2:2,“ uzavřel dopolední trénink slovenský reprezentant ve službách Litvínova Ivan Švarný.