„Strašný. Dostaneme první branku a pak se sesypeme. Jsou to od nás hrozné výkony, první dvě třetiny byly strašné. Já už nevím, co udělat jinak,“ kroutil hlavou domácí bek Lukáš Doudera, který ve 45. minutě snižoval na 1:4.

Krušnohorci v poslední periodě na Boleslav vletěli, mačkali Bruslaře jako citron, snížili na 2:4. Rozhodující slovo ale měli zase hosté. Tři minuty před koncem definitivně spálil domácí naděje Jeglič. V ten moment začali ze stadionu hromadně odcházet lidé.

„V poslední třetině nám Litvínov zle zatápěl a kdyby proměnil svoje šance, tak by to asi ještě bylo zajímavé, ale je na nich vidět ta nepohoda. Sparta, která nás čeká, by s těmi šancemi asi naložila jinak,“ všiml hostující Pavel Kousal, autor gólu a dvou asistencí.

HC VERVA LITVÍNOV – BK MLADÁ BOLESLAV 2:5 (0:3, 0:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 45. L. Doudera (J. Mikúš), 53. Mahbod (Petružálek, F. Lukeš) – 6. P. Kousal (Flynn, Najman), 12. Najman (P. Kousal, Fillman), 13. Vondrka (Zbořil, Skalický), 33. Zbořil (Jeglič, J. Stránský), 57. Jeglič (P. Kousal, J. Stránský). Rozhodčí: Hodek, Úlehla – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 4 039.

HC VERVA Litvínov: Honzík – Jánošík, L. Doudera, Baránek, Ščotka, Štich, T. Pavelka – Mahbod, V. Hübl, Válek – Petružálek, M. Hanzl, Jarůšek – Myšák, J. Mikúš, F. Lukeš – Jurčík, Helt, Kašpar – Zygmunt. Trenéři: Šlégr, Kotrla a Skuhrovec.

BK Mladá Boleslav: Krošelj – Ševc, Hrbas, Dlapa, Pláněk, Bernad, Fillman, Kurka – Klepiš, Bičevskis, Šťastný – Skalický, Zbořil, Vondrka – R. Zohorna, Jeglič, J. Stránský – Flynn, Najman, P. Kousal. Trenéři: Rulík a Patera.