„Naším cílem je play off. A teď už v něm chceme dojít dál než naposledy,“ hlásí kouč Jaroslav Hübl.

V posledním čtvrtfinále vypadl Litvínov s pozdějšími vicemistry z Karlových Varů. „Se zápasy v play off nemáme moc zkušeností a v sérii s Vary jsme doplatili na disciplínu. Musíme si z toho vzít ponaučení,“ apeluje na hráče trenér.

Hübl poskládal mužstvo podle svých představ. Citelnou ztrátou se může zdát odchod zkušeného forvarda Jana Bendy do Mladé Boleslavi, důstojnou náhradou je však střelec a odchovanec klubu Viktor Hübl. Vyztužit zadní řady přišel z Německa mladý Martin Walter a zkušený mazák Vlastimil Kroupa, další z odchovanců. „S Vlastnou počítáme sním na přesilovky,“ plánuje Hübl starší. Je rád, že dokázal udržet vyrovnanou brankářskou dvojici, kterou tvoří jeho syn Jaroslav a Petr Franěk. „Díky něm jsem se loni dostali do play off,“ uvědomuje si trenér.

V týmu zůstal i talentovaný útočník František Lukeš, který po boku Roberta Reichela vyrostl v nejproduktivnějšího hráče Litvínova. „Budu makat a doufám, že to tam bude padat. Víc pro to udělat nemůžu,“ říká Lukeš, který tajně sní o koruně pro krále kanadského bodování extraligy.

Loni žlutočerní postavili na svém kluzišti téměř nedobytnou pevnost, ovšem venku dokázali vyhrát až 19. prosince na šestnáctý pokus.

Největšími oporami budou i nadále pokročilí třicátníci Robert Reichel a Jiří Šlégr. V létě sice oba uvažovali o konci, nakonec se ale rozhodli dál život sen o zisku premiérového titulu pro sedmkrát druhý Litvínov. „Je jedno jestli to bude letos nebo jindy, hlavně aby to někdy bylo. Fanoušci si to zaslouží,“ zní z litvínovské kabiny.

HC Litvínov
Příchody: Ivan Švarný (Třinec), Martin Walter (Hamburg/Německo), Viktor Hübl (České Budějovice), Vladislav Vrtek (Kadaň), Vlastimil Kroupa (Třinec, hostování do 30. 4. 2009)
Odchody: Jan Benda (Mladá Boleslav), Jan Hranáč (Nitra/Slovensko), Lukáš Bednařík, (Nitra/Slovensko), Lukáš Poživil (České Budějovice), Martin Tůma (Ústí nad Labem), Zbyněk Sklenička (Ústí nad Labem), Roman Tomas (Ml.Boleslav), Vladimír Machulda (bez angažmá)