Až do poloviny základní části šlapalo všechno téměř jako po drátkách. Zlom přišel po vítězství v derby. Po něm Litvínovští zamrzli, zasekli hlavně střelecky. „Cheza" čtyřikrát v řadě prohrála a během černé série dala jen pět gólů. „Naše střelecká potence je hrozná. Musíme zjednodušit hru, víc střílet a tlačit se do brány," zavelel Vladimír Jeřábek, jehož tým po nedělní prohře ve Zlíně 1:5 klesl na šesté místo o bod před Slavii, ta má o zápas méně. „Nabízí se říct, že máme hodně bodů, ale těch není nikdy dost. Nic se neděje, taková série potká skoro každého, my už jsme to zažili na začátku října," připomněl Jeřábek, který chystá změny v kádru. „Někteří hráči dostali šanci a je to bída."

Chomutov, který byl ve druhé čtvrtině nejhorším týmem, rozjel druhou polovinu dlouhodobé části výhrou nad brněnskou Kometou. Další dva důležité body přidal v neděli v Liberci, kde zvítězil 2:1 po prodloužení. Piráti tak přečkají reprezentační týden na dvanáctém místě, tedy nad barážovou zónou. „Každý zápas a každý bod je teď pro nás důležitý. Musíme tvrdě makat, urvat to bojovností a stále tomu věřit. Nic jiného nám nezbývá," nechal se slyšet útočník Miroslav Zálešák.

Během přestávky bude vedení klubu řešit otázku angažování nového trenéra. Po odvolaném Jiřím Doležalovi se ujal mužstva jeho asistent Mikuláš Antonik, kterému vypomáhal Stanislav Mikšovic. Jednalo se však jen o dočasné řešení. Kdo povede Piráty do příštího zápasu, kterým bude ve středu 19. prosince duel na ledě Třince? Litvínov po reprezentační přestávce nastoupí k domácímu utkání s Vítkovicemi už o den dřív.