„Rozhodlo, že jsme nedokázali ubránit litvínovské přesilovky. Na naší straně bylo hodně vyloučených. Litvínov dokázal hned tři přesilovky využít," vyzdvihl smutnou pravdu karlovarský Martin Zaťovič. Litvínovu se začalo v přesilovkách dařit. V pátek využil dvě ve Vítkovicích, teď třikrát udeřil v početní výhodě i proti Západočechům.

„Dařilo se nám dobře hlídat střední pásmo. Do šancí jsme soupeře nepouštěli a více jsme stříleli. Měli jsme i štěstí. Je super, že se nám podařilo před reprezentační přestávkou vyhrát," viděl dvougólový střelec Vervy František Lukeš. Energetici hráli v Litvínově už bez odvolaného trenérského tandemu Kýhos – Pešout. Stejně nedokázali porážku odvrátit.

"Chtěl bych poblahopřát soupeři, odehrál velmi dobré utkání. My jsme to bohužel nezvládli. Co jsme si před zápasem řekli jsme dnes poměrně zvládali, ale rozhodujícím faktorem bylo, že Litvínov proměnil tři přesilovky a my žádnou," hodnotil po duelu kouč Varů Jaromír Kverka.

"Výsledek vypadá jednoznačně, ale tak jednoduché to nebylo. V první třetině nás podržel brankář Francouz, mohli jsme ji klidně prohrát 1:3. Ale jakmile jsme utekli do stavu 4:1 už jsme si to pohlídali. Pak už to bylo perfektně odmakané a odbráněné utkání, kolektivní výkon. Za něj můžeme klukům poděkovat," chválil domácí lodivod Vladimír Jeřábek.