Podzimní deprese vzbuzují u Krušnohorců časté porážky. Jejich listopadová bilance? Šest zápasů = pět porážek + jedna výhra na nájezdy. Skóre 15:28! „To víte, že tady není bůhvíjaká nálada, ale máme silné mužstvo, které do dokáže oklepat, jako na začátku sezony,“ nepropadá panice ikona klubu Jiří Šlégr.

Litvínovský patriot se po nepovedeném startu extraligy a odchodu kouče Jaroslava Hübla pustil do trénovaní a společně s Jiřím Kučerou dodal mužstvu nový impulz. Elán ale po čase vyprchal a nyní se klub ocitá opět na chvostu tabulky – 11. místě.

„Zlom přišel před reprezentační přestávkou, kdy jsme ztratili jasně vyhraný zápas s Vary,“ vypíchne Šlégr domácí zápas, ve kterém Severočeši vedli ještě v 50. minutě 5:2 a nakonec prohráli 5:6. „Od té chvíle se to otočilo. Nabaluje se to a veze se to s námi. “

Hráči kupí identické chyby. Domluva Šlégra či dalšího klubisty Roberta Reichela nepomáhají. „Můžeme říkat co chceme, ale když si to hráči nepřeberou, neuděláme nic.“

Třeba by pomohla osoba Šlégra přímo na ledě. „Dneska jsem trénoval,“ usmívá se svalovec, který má problémy se zády. „Ale ne, fyzicky na to momentálně nemám. Budu teď trénovat, abych se dostal do kondice, ale je to otázka měsíce, než se dostanu do hry,“ vykládá.

Přestože je situace kritická, k bití na poplach je ještě čas. „Jsme v polovině sezony a věřím, že zase uděláme nějakou šňůru výher. Nesmíme se pitvat v tom, co bylo a jít zápas od zápasu. Každý následující zápas je pro nás ten nejdůležitější a každý soupeř je pro nás v tuto chvíli těžký. Chceme do šesti, ale hlavním cílem play off, šesté místo by byl takový bonus,“ tvrdí Šlégr.