Litvínov, který prohrál už třetí zápas v řadě a pátý z posledních šesti, zkoušel vyrovnat až do konce (na střely vyhrál 31:24). Už dvě a půl minuty před koncem hrál power play, avšak vyrovnání se nedočkal.

To už v brance nebyl ani obvyklý náhradník Šimon Zajíček, jenž po třetí inkasované brance vystřídal v 9. minutě klání tradiční litvínovskou jedničku slovenského gólmana Denise Godlu.

Další těžká bitva čeká litvínovskou partu v pátek, kdy přivítá na stadionu Ivana Hlinky Hradec Králové.

Hokejová extraliga, 45. kolo:

Olomouc – Litvínov 4:3 (3:1, 1:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 2. Klimek (Kunc, Nahodil), 2. Handl (Strapáč, Ostřížek), 9. Kolouch (Ondrušek), 28. J. Knotek (Bambula) – 3. Irving (M. Havelka, L. Stehlík), 24. M. Hanzl (Irving, Jarůšek), 39. P. Zdráhal (Jarůšek). Rozhodčí: Horák, Pražák – Zíka, Šimánek. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Hráno bez diváků.

Olomouc: Konrád – Ondrušek, A. Rutar, Vyrůbalík, Dujsík, Švrček, Valenta – J. Káňa, J. Knotek, Bambula – Klimek, Nahodil, Kunc – Ostřížek, Strapáč, Handl – Burian, Kolouch, Olesz.

Litvínov: Godla (9. Zajíček) – Cibulskis, Balinskis, Kudla, Demel, Ščotka, Irving – F. Lukeš, V. Hübl, Pospíšil – Látal, Gerhát, Žejdl – Jarůšek, M. Hanzl, P. Zdráhal – L. Stehlík, Helt, M. Havelka – Zygmunt.