Vedení klubu se podařilo vyztužit obranu a posílil i sportovní úsek, Litvínov angažoval do pozice odborného poradce a skauta zkušeného Rostislava Dočekala. Změnami prošel i realizační tým. Skončil kondiční trenér Ondřej Ježek a masér Roman Reif. Kondiční přípravu nově vede firma Andrle sport a realizační tým posílil fyzioterapeut Pavel Wildumetz.

Verva před sezónou udělala řadu změn v hráčském kádru i realizačním týmu. Do nového ročníku Tipsport extraligy vstupuje s cílem probojovat se do play off. Litvínov povede v nové sezóně jako hlavní trenér generální ředitel klubu Jiří Šlégr, jeho asistenty jsou Radim Skuhrovec a nově i bývalý útočník Jindřich Kotrla.

„Udělali jsme v kádru i realizačním týmu několik změn, o kterých si myslíme, že nás dovedou do pater tabulky zaručujících play off. V nastolené koncepci klubu jsme se rozhodli jít na postu trenérů cestou našich odchovanců. Přivedli jsme do obranných řad nové tváře a do sezóny vstupujeme s jasným cílem hrát play off,“ velí Jiří Šlégr, generální ředitel.

Tiskovka HC Verva Litvínov.

Tisková konference HC Verva Litvínov před novou sezonou. Foto: Deník/Edvard D. Beneš

Sportovní úsek se před novou sezónou zaměřil především na obranu a Litvínov přivedl zajímavá jména. Zadní řady posílili obránci z KHL Adam Jánošík s Karlem Kubátem. Tvrdit muziku by měla nová tvář David Štich, Verva získala práva i na klíčového obránce Jana Ščotku a podařilo se přivést talentovaného Jiřího Říhu z Kladna.

„Jánošík s Kubátem jsou ofenzivně laděnými obránci, se kterými počítáme především do přesilových her. Využít pro přesilovou hru můžeme i Jirku Říhu, který si svými výkony v nižší soutěži řekl o místo v našem mužstvu. Z našeho pohledu, a to především po odchodu Karla Kubáta v loňské sezóně, jsme měli největší problém v obranných řadách, proto jsme rádi, že se nám povedlo přivést útočně laděné a dobře bruslící obránce,“ kvituje změny v kádru generální ředitel klubu.

Čtvrt století letních příprav navíc absolvoval i nestárnoucí kapitán Michal Trávníček. „Jako před každou sezonou, je ve mně trošku nervozita, ale těšíme se. Léto už je dlouhé. Makali jsme jak na ledě, tak na suchu. Byla to pro nás trochu neznámá, trénovali jsme jinak, než jsme byli zvyklí. Uvidíme v sezoně,“ vyjádřil se lídr Trávníček. Litvínov odstartuje sezonu v pátek 13. září doma proti Kometě Brno.