Bílí Tygři ve své aréně padli poprvé od 27. října a doma nebodovali teprve podruhé, když hned v prvním domácím utkání sezony je obraly o všechny body Pardubice. Tenkrát byl na ledě obránce Trončinský a stejný hráč byl i u výhry Vervy, za kterou si připsal první start po přestupu z Dynama.

„Věděli jsme, že narazíme na těžkého soupeře. Litvínov hrál velmi fyzický hokej, přes který se bylo těžké prosadit. Zaslouženě si odváží tři body," konstatoval trenér Tygrů Filip Pešán.

„My jsme věděli, že jsme jeli na led, kde se moc nevyhrává, ale chtěli jsme tu navázat na minulý zápas v Brně, což se nám povedlo. Celé mužstvo podalo velmi dobrý výkon, hráči skvěle drželi plán, s kterým jsme sem přijeli. Odměnou nám jsou tři body z ledu, kde se strašně těžko vyhrává. Jsme za ně strašně šťastní, chtěl bych poděkovat všem hráčům za odvedený výkon," chválil litvínovský asistent Radim Skuhrovec, jehož parta v neděli přivítá ve šlágru Spartu.

Hosté se dostali do vedení hned zkraje duelu. Rána Josefa Jíchy z levého kruhu zapnula za Willa a domácí museli od třetí minuty dotahovat. Vyrovnat se Libereckým podařilo ve 13. minutě, kdy propálil Januse ranou od modré čáry během přesilovky 5 na 3 Matěj Stříteský. Vzápětí se navíc parta Filipa Pešána dostala trochu se štěstím do vedení. Tyler Redenbach využil zaváhání litvínovského brankáře a odrazem o beton poslal kotouč téměř zpoza klece za brankovou čáru.

Verva však znovu zmrazila tribuny Home Credit Arény zkraje třetiny. Jakub Petružálek totiž dorazil za záda Willa pokus Graborenka od modré čáry. Hosté se dokázali zkoncentrovat na pokračování atraktivního duelu lépe i na začátku závěrečné části.

Ve 44. minutě Lukáš Kašpar vymetl šibenici u bližší tyče z pravé strany, přičemž vystřelil Litvínovu vedení, a jak se později ukázalo, také vítězství. Bílí Tygři kontrovali obrovským tlakem, během kterého zamkli hosty na dvě minuty v útočném pásmu a následně také dlouhou, téměř tříminutovou hrou bez brankáře, branku se jim vstřelit nepovedlo.

Bílí Tygři Liberec - HC Verva Litvínov 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 13. Stříteský (Ševc), 16. Redenbach (Birner, M. Zachar) - 3. Jícha (F. Lukeš), 23. J. Petružálek, 44. Kašpar (Helt). Rozhodčí: Lacina, Pražák - L. Kajínek, K. Zavřel. Vyloučení: 7:7, navíc Piché (Litvínov) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 6174.