První velkou šanci zahodil hostující Koblasa, proti jehož zakončení do odkryté branky se rychle přemístil Kacetl. Na druhé straně kontrovali Čacho s Draveckým, zblízka ale nepřekonali Zajíčka. V úvodní třetině se ujala jen akce sourozenců Kašových. David poslal do úníku Ondřeje, který se prosadil střelou nad lapačku. Litvínov skóroval v extralize po 140 minutách a 40 sekundách.

V úvodu druhé části řešili rozhodčí problém s kvalitou ledové plochy, ale zápas pokračoval bez zdržení a hosté se radovali ve 22. minutě podruhé. Koblasa si najel od levého mantinelu mezi kruhy a střelou k pravé tyči zvýšil.

Tereza Grznárová je dvojnásobnou badmintonovou mistryní ČR.
Mostecká Tereza Grznárová je dvojnásobnou badmintonovou mistryní ČR

Třinec si vypracoval tři gólové šance v první přesilové hře zápasu, ale Zajíček odolal. V další možnosti jednoho muže na víc ale udeřil a ukázal, jak je hokej rychlá hra. Czuczman byl vyloučen v čase 39:55 za zašlápnutí puku, ale trestnou lavici opustil už za tři sekundy. Nestrašil vyhrál vhazování na Růžičku, který vylepšil pozici pro zakončujícího Daňa.

Oceláři otočili skóre z 0:2 v minulém kole v Hradci Králové a také proti Litvínovu smazali manko: Pánik vystřelil z mezikruží, puk propadl Zajíčkovi za záda a důrazný Kudrátek jej doklepl do prázdné branky. Litvínov ještě zvažoval trenérskou výzvu pro nedovolené bránění gólmanovi, ale Kundrátka přistrčil na Zajíčka obránce Šalda a Voženílek se vrhl do brankoviště, když byl puk za čarou. Otřesený brankář Litvínova ale přepustil místo Tomkovi.

V prodloužení mohl završit obrat z úniku Nestrašil, ale Tomek zasáhl betonem. Rozhodčí poté vyloučili domácí za příliš mnoho hráčů na ledě a po učebnicové kombinaci na jeden dotek usměrnil Hlava na hranici brankoviště puk do prázdné branky. Litvínov venku uspěl po čtyřech porážkách a porazil mistrovský Třinec i podruhé v sezoně.

Mostecká Petra Maňáková (uprostřed) v zápase s Chambray.
Zápas jako břitva, Andělé ale v evropských pohárech letos končí

HC Oceláři Třinec - HC Verva Litvínov 2:3 v prodloužení (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 40. Daňo (M. Růžička), 55. Kundrátek (Pánik, M. Růžička) - 12. O. Kaše (D. Kaše), 22. Koblasa (Abdul), 63. Hlava (O. Kaše, D. Kaše). Rozhodčí: Cabák, Hradil - Axman, Hlavatý. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. Diváci: 5400 (vyprodáno).

Třinec: Kacetl - Marinčin, Smith, Kundrátek, Polášek, M. Adámek, J. Jeřábek, Nedomlel - M. Růžička, D. Voženílek, Pánik - Daňo, P. Vrána, Nestrašil - Hrehorčák, M. Roman, Sikora - Kurovský, Čacho, Dravecký. Trenér: Moták.

Litvínov: Zajíček (55. Tomek) - D. Zeman, Zile, Jaks, Baránek, Šalda, Czuczman, Strejček - O. Kaše, D. Kaše, Hlava - Abdul, Kirk, Koblasa - Kudrna, Jurčík, Válek - Maštalířský, Gut, Zygmunt. Trenér: Mlejnek.