„Je prima, že si to rozdají na férovku dva kluby ve vzájemném zápase. Každý na to měl 51 kol, aby to nemusel řešit teď. Lehké mrzení zůstává nad tím, že se z toho sestupu patrně vylížou Pardubice, těm by to slušelo,“ vyjádřila se v jedné z diskusí na sociálních sítích fanynka Zuzana Kubátová. Ano i parta z Východu Čech může za určitých okolností sestoupit.

Kapacita stadionu má nyní 6 011 míst. Z toho 1 711 k sezení a 4 300 k stání. Vstupenky on-line byly už vyprodány. Předprodej lístků na stání na pokladnách stadionu odstartuje ve čtvrtek od 14:00. Lístky na sezení podle vyjádření vedení klubu už nejsou k dispozici.

Napětí roste! Nejen mezi příznivci tradičního klubu. „Je jenom na nás, abychom měli co nejvíc bodů a aby to nepadlo na nás. Musíme makat vytěžit maximum,“ odhodlaně řekl litvínovský útočník Richard Jarůšek.

Podle určitých a neoficiálních informací Deníku však může nastat rovněž situace, že nakonec hokejovou extraligu nikdo neopustí a ta se po skončení sezony pouze rozšíří. O jeden, ale možná dokonce hned o dva týmy…

Teď je poslední šance přímo na ledě, zápas kdo s koho! „Chtěli jsme mít už pokoj, ale teď musíme a budeme bojovat až do konce,“ dodal k derniéře brankář Jaroslav Janus.

Co je zachrání:

Litvínov:
– jakákoli výhra nad Kladnem

Kladno:
– jakákoli výhra nad Litvínovem

Pardubice:
– k jistotě jim stačí bod ze zápasu s Kometou Brno, pak se nebude muset ohlížet na výsledek zápasu Litvínov – Kladno
– pokud by Kladno podlehlo Litvínovu, může si Dynamo dovolit rovněž prohrát (ovšem kdyby Kladno vyhrálo v prodloužení nebo na nájezdy a zároveň Pardubice nezískaly v Brně ani bod, sestupovaly by)