Chemikům bylo pořádně horko už po třech minutách hry, kdy trest do konce zápasu vyfasoval Freibergs a Pardubice získaly pětiminutovou přesilovku. A tady excelentně zasahoval právě gólman Tomek, na kterém se rozbily všechny šance Dynama. Litvínovské příležitosti zase jistě gumoval Dominik Frodl, který si stejně jako Tomek připsal nulu a v jeho případě už druhou v řadě. Verva si mohla zlepšit večer v poslední desetiminutovce, kdy si dvakrát vysloužila přesilovku. Nevyužila ani jednu. V rozhodujících nájezdech pak Tomek inkasoval čtyřikrát jeho protějšek třikrát. V penaltách Dynamu vystřelil bonusový bod Zohorna. Litvínov po zisku bodu zůstává na posledním místě tabulky a domácím fanouškům se to hrubě nelíbí. Srotili se po duelu na chodbě před VIP prostory a vyvolávali v narážce na litvínovského generálního ředitele: „Hynek ven!“

„Začal bych negativně. V nájezdech jsem dostal tři góly. Tam se musím zlepšit, ale dva zápasy 0:0, asi jsme si spletli sporty,“ usmíval se po střetnutí pardubický Dominik Frodl.

„Je pravda, že bych byl asi radši za výhru, protože dneska jsme tomu byli opravdu blízko. Nájezdy beru ale na sebe, protože dostat čtyři góly je hodně,“ drbal si kriticky hlavu domácí lapač Matej Tomek.

HC VERVA LITVÍNOV – HC DYNAMO PARDUBICE 0:1 SN (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: rozh. náj. Zohorna. Rozhodčí: Jeřábek, Hradil – Svoboda, Rampír. Vyloučení: 2:5, navíc Freibergs (LIT) 5 minut + trest do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku. Bez využití. Diváci: 3028.

HC Verva Litvínov: Tomek – Zile, Jaks, Freibergs, Wesley, Demel, Strejček, Zeman – Hlava, Sukeľ, Š. Stránský – Straka, Estephan, Zdráhal – Kudrna, Gut, Berka – Zygmunt, Helt, Havelka. Trenéři: Růžička, Mlejnek a Branda.

HC Dynamo Pardubice: Frodl – D. Musil, Čerešňák, T. Dvořák, Košťálek, Vála, J. Kolář, Hrádek – R. Kousal, Zohorna, Radil – Paulovič, Poulíček, Cienciala – Říčka, A. Musil, Matýs – Koffer, Rákos, Urban. Trenéři: Rulík, Král a Zadina.