První třetina vyrovnaného duelu ještě gólový zápis nepřinesla. Blýskat se začalo až v prostřední periodě, když se ve 26. minutě v přečíslení dva na jednoho prosadil domácí Hladonik.

Krušnohorci udeřili v závěrečné třetině. Nejdříve ve 47. minutě srovnal Lukeš a o necelou minutu později přetočil skóre na stranu Verva Jarůšek. Energetici v samém závěru riskli hru bez brankáře a to se jim vyplatilo, protože přesně 38 vteřin před závěrečnou sirénou srovnal Flek. V následném prodloužení pak stačilo 25 vteřin hostujícímu Zdráhalovi, který rozhodl o bonusovém bodu pro Vervu.

Karlovy Vary - Litvínov 2:3 PP (0:0, 1:0, 1:2 - 0:1)

Branky a nahrávky: 26. Hladonik (Flek, D. Kaše), 60. Flek (D. Kaše) – 47. F. Lukeš (Štich, V. Hübl), 48. Jarůšek (Irving, Ščotka), 61. P. Zdráhal.

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Hamrla) – M. Rohan (A), Šenkeřík, Graňák, Weinhold, Pulpán (A), Zábranský, D. Mikyska – Hladonik, D. Kaše, Flek – O. Beránek, T. Mikúš, Lauko – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Skuhravý (C), Vondráček.

HC VERVA Litvínov: Godla (Zajíček) – Ščotka, Irving, D. Kolář, Balinskis, Demel, Štich (A), Kudla – Jarůšek, P. Svoboda, P. Zdráhal – F. Lukeš, V. Hübl (C), Pospíšil – Válek, M. Hanzl, Fronk – Zygmunt, Helt, Látal.

Jiří Fronk
Dvougólový Fronk musí v Litvínově zlepšit defenzivní práci