Jihočeši se vrátili do hry až ve druhém dějství, kdy se jim ve 26. minutě podařilo snížit Hovorkou. Jenže chemikům pak stačily necelé dvě minuty, aby si vzali dvoubrankový náskok zpět – tentokrát budějovickou defenzivu provětrali bratři Kašové a Hrachovinu si ve finále vychutnal Nicolas Hlava. Přesto se hosté zase dokázali docvaknout na jedinou branku – z trefy Jana Ordoše se radovali přesně čtyři vteřiny, protože v tomhle mžiku dokázala Verva po vhazování Ondřejem Kašem opět zvýšit náskok na dva góly.

Drama přinesla poslední perioda, když od úvodního buly uběhlo pár vteřin a Budějovice snížily Gulašem. Dlouho se pak hrálo bez branek, i když chemici měli šance na navýšení. V závěru pak Liam Kirk, v zápase autor tří asistencí, vyfasoval čtyři minuty trestu, hosté odvolali brankáře a bušili do Vervy v šesti. Na vyrovnání už nedosáhli a žlutočerní mají osmou výhru v řadě.

"Vyrovnané utkání. V první třetině Motor jel jednou sám na bránu, dvakrát dva na jednoho. Šance nevyužil. My naopak z přečíslení a otočení hry dokázali dát tři branky. Hráli jsme s vysoce kvalitním soupeřem, má naprosto jiné mužstvo než loni. Hrají fantastický, fyzicky náročný hokej," vysekl soupeři poklonu litvínovský kouč Karel Mlejnek.

"Je vidět, že Litvínov je na vítězné vlně. Dostal se do vedení. Už v první třetině jsme si vypracovali šance, abychom výsledek zkorigovali. Podařilo se to (ve druhé třetině), ale vzápětí jsme vždy dostali gól, kdy nám zase odskočili. Tohle je porážka, která nás mrzí, ale z trenérského pohledu se dá přijmout. Kluci odvedli dobrý výkon, vypracovali si mraky šancí. Jestli někdy prohrát, tak po takovém výkonu," viděl hostující Jiří Hanzlík.

Mostecké házenkářky (v oranžovém) vyhrály v Plzni přesvědčivě 36:28.
PODÍVEJTE SE: Černí andělé jsou stoprocentní i po šestém kole v Plzni

HC VERVA LITVÍNOV – BANES MOTOR Č. BUDĚJOVICE 4:3 (2:0, 2:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 6. Válek (Abdul, Kirk), 17. Válek (Abdul, Kirk), 27. Hlava (O. Kaše, D. Kaše), 34. O. Kaše (Kirk) – 26. Hovorka (Gulaš), 34. Štencel (M. Beránek, Štencel), 41. Gulaš (Kubík). Rozhodčí: Hribik, Pilný – Lhotský, Hnát. Vyloučení: 4:5, navíc Šalda 5 minut a do konce utkání, Baránek 5 minut – Harris, Ordoš oba 5 minut. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 32:33. Diváci: 5 023.

HC VERVA Litvínov: M. Tomek – Demel, Zile, Jaks, Baránek, Zeman, Czuczman, Šalda – Koblasa, Sukeľ, Kudrna – O. Kaše, D. Kaše, Hlava – Abdul, Kirk, Válek – Havelka, Gut, Jurčík. Trenéři: Mlejnek, Reichel a Kočí.

Banes Motor České Budějovice: Hrachovina – Pýcha, Gulaši, Hovorka, Doudera, Vráblík, Štencel, Štich – Kubík, Harris, Ordoš – Gulaš, F. Přikryl, M. Beránek – Hanzl, Pech, D. Simon – Valský, Vopelka, Koláček. Trenéři: Čihák a Hanzlík.

Českolipský brankář Michal Král právě inkasoval první branku. Bylo to v desáté minutě.