Čtyři zápasy, deset bodů. Hokejisté Litvínova se pod novým trenérem Kýhosem zvedli. Na domácím ledu si vyšlápli i na silný Zlín, který doposud v letošní sezóně nedokázali porazit.

Hosté se dostali do vedení ve vlastním oslabení, když nachytal na švestkách domácí zadáky Leška a sólovým nájezdem otevřel skóre zápasu blafákem mezi Volkeho betony. Jenže to bylo naposledy, kde se Moravané na severu Čech prosadili. V prostředním dějství se čtyři tisícovky diváků branky nedočkali. Poslední periodu si ale užili.

Nejdříve v přesilové hře vyrovnal Peter Jánský, za tři minuty po něm navyšoval Kubinčák a rozebranou obranu pak dorazil střelou do prázdné klece v závěrečném minutě Lukeš.

Trenéři po zápase:

Rostislav Vlach (Zlín): Bylo to vyrovnané utkání. Za stavu jedna nula jsme měli proměnit šance. Bohužel závěr jsme nezvládli. Spravedlivá by byla asi dělba bodů. Je to škoda.

Jiří Kučera (Litvínov): My jsme rádi, že se nám podařilo letos porazit Zlín. První branku jsme paradoxně dostali v přesilovce. Naštěstí jsme v závěrečné třetině dokázali soupeři dát branky. To rozhodlo.

Litvínov – Zlín 3:1

Třetiny: 0:1, 0:0, 3:0

Muž zápasu: Volke

Litvínov: Volke (J. Hübl) – Černošek, Kubát, Švarný, Gula, Stříteský, Skuhrovec, Hora – Lukeš, V. Hübl, Kubinčák – Černý, Hanzl, Jenáček - Jánský, Vopat, Trávníček - Bojer, Kracík, Rindoš, Gerhát. Trenéři: V. Kýhos a J. Kučera.

Zlín: Duba (Sedláček) - Řezníček, Bořuta, Galvas, Linhart, Hamrlík. Míka, Švrček - Sýkora, Köhler, Rachůnek - Čech, Leška, Vlach - Ondráček, Kubiš, Balán - Holík, Sivák, Balaštík - Důras. Trenéři: Z. Venera a R. Vlach.

Branky a nahrávky: 43. Jánský (Švarný, Černošek), 46. Kubinčák (Hübl), 60. Lukeš (Stříteský, Jánský) - 11. Leška (Galvas). Rozhodčí: Hodek, Trombík – Jílek, Jindra. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3 981.