Nejdůležitější zápas v play out. Takový podtitul měla páteční bitva Litvínova s Mladou Boleslaví. Dlouho to vypadalo, že nervózní Krušnohorci ve vypjatém souboji padnou, ovšem třemi góly v poslední periodě nepříznivý vývoj senzačně otočili a nakonec vyhráli 5:4. Výhru, kterou se Verva odpoutala od posledních Středočechů na šest bodů, zařídil pět minut před koncem duelu Kubát.

Plynula teprve 2. minuta a Litvínov už musel čelit dvojnásobné přesile. Bruslaři se ale o dobrou výhodu brzy sami připravili, když se nechal vyloučit Tomas. V 10. minutě už aktivnější Mladá Boleslav přetavila další přesilovku v úvodní gól, když se prosadil právě Tomas. Verva se dočkala vyrovnaní padesát vteřin před první sirénou. Na vrcholu kruhu napřáhl Brejčák a Hüblovi nedal žádnou šanci.

Při nástupu do druhé třetiny udeřili hosté. Volke neudržel puk a Nouza mohl pohodlně zvýšit skóre. Ve 33. minutě si vybruslil před hostující brankou Hujsa, jeho šanci ale obránci ve spolupráci s gólmanem zneškodnili. O tři minuty později udeřili potřetí Středočeši, když se v přesilovce prosadil Balaštík. Za třicet vteřin snížil Lukeš, závěr třetiny ale patřil hostům, kterým ve 38. minutě po zmatcích v obraně domácích vrátil dvoubrankový náskok Balaštík.

Ve třetí periodě se Litvínov konečně probral a dočkal se i vyrovnání. Ve 46. minutě nejprve Lukeš a jen 43 vteřin po něm Jenáček zařídili bleskové a nečekané srovnání stavu. A to nebylo všechno! Domácí už téměř prohraný zápas senzačně otočili, když v 55. minutě rozhodl Kubát.

V neděli Litvínov vyrazí k podkrušnohorskému derby do Karlových Varů, kterým před týdnem doma podlehl o gól.