V pátek večer byla situace hodně kritická. Hokejisté Litvínova v sestavě s uzdravenými Fraňkem a Lukešem prohráli na ledě Komety 1:4 a ztráta na desáté místo narostla na šest bodů. „Potřebovali jsme v Brně vyhrát, ale to se nám nepovedlo. Bohužel musíme honit body jinde. Musíme zkusit vyhrávat a doufat, že se do desítky dostaneme,“ vykládal po nevydařeném utkání útočník Litvínova Viktor Hübl.

Spása v podobě tříbodového vítězství přišla hned v neděli na ledě dvanácté Slavie, kde Krušnohorci zužitkovali čtyři přesilovky a vyhráli 5:1. Na důležitém úspěchu se výrazně podílel právě zkušený Hübl, který jeden gól dal a na další dva přihrál.

Nebýt výhry nad pražským pronásledovatelem, Verva by na play off nejspíš musela zapomenout. Takhle může stále živit naději, že v posledních osmi kolech opustí jedenáctou příčku a vmáčkne se mezi čtveřici klubů, které si zahrají předkolo vyřazovacích bojů.

Litvínov měl v hlavním městě parádní vstup do utkání. V 7. minutě otevřel skóre Hujsa a o 109 vteřin později přidal další trefu Hübl. Slávisté překonali Fraňka až na začátku třetí třetiny, to už hosté ale vedli 3:0. Vondrka snížil, ale v poslední desetiminutovce dal kapitán Ručinský svůj druhý gól v utkání a střelecký účet uzavřel Hanzl.

„Přijeli jsme na Slavii vyhrát s tím cílem, že nebudeme bránit. Poslední zápasy jsme chtěli vycházet ze zajištěné obrany a to se nám nedařilo, prohrávali jsme a hráli až třetí třetinu, kdy už bylo rozhodnuto. V dnešním zápase byl náš cíl hrát aktivně a nevycházet jen ze zajištěné obrany. Čekali jsme to samé od domácích,“ řekl litvínovský asistent Viktor Lukeš pro ČTK. „První třetina byla o spoustě šancí na jedné i na druhé straně, nás podržel Franěk. Podařilo se nám jít do vedení. Zlomový okamžik byl ve druhé třetině, v které jsme hráli spoustu času v oslabení. Pak jsme hráli přesilovku my, ujeli nám z toho dva hráči, jeli sami na Fraňka, nedali a z protiútoku jsme přidali my třetí gól.“