Mladá Boleslav měla do přímého souboje o sedmé místo extraligové tabulky doslova raketový vstup. Jedenáct minut tento souboj připomínal hru kočky s myší. Když se právě po jedenácti minutách hry trefil Valdemar Jiruš a zvýšoval už na 3:0, málokdo v boleslavské Metrostav Areně očekával drama.

Před Jirušem se do kolonky střelců zapsali Pabiška a také Daniel Boháč, který těžil z důrazné hry Nouzy za Hüblovou klecí. „Už jsme na to docela zvyklí, že venku vždycky prohráváme a pak to musíme složitě otáčet, takže jsme ani moc nervózní za stavu 0:3 nebyli,“ komentoval po zápase útočník Litvínova František Lukeš.

Po zaváhání Borise Žabky sice snížil při vlastním oslabení přesnou střelou Černý, ale stále nic nenasvědčovalo litvínovskému obratu. Ten se zrodil ve druhé dvacetiminutovce, kterou Severočeši vyhráli 3:0. Nejprve se v klubku hráčů nejlépe zorientoval Pilař, aby ve 27. minutě vyrovnal skóre Trávníček. A za pět minut šel Litvínov poprvé v zápase do vedení. Při přesilovce vypálil od modré Švarný, smolař utkání Žabka srazil puk za záda Schwarze, ale ještě dokázal tygřím skokem zastavit kotouč na brankové čáře, nicméně dojíždějící Viktor Hübl asi mnoho snadnějších branek v kariéře nedal. „Po prvním gólu byla na střídačce cítit obrovská vůle zápas otočit,“ vracel se k brance na 1:3 asistent trenéra hostů Jiří Šlégr.

Na řadě tak byla Mladá Boleslav. Ve třetí třetině si sice vypracovala mírnou převahu, ale Chemici jejím nájezdům odolávali. Třináct minut před koncem měl dostat dvě minuty za nedovolené bránění hlavní arbitr Hribik, který se nezaviněně srazil s Peterem Fabuše, který v té chvíli míříl osamoceně na Hübla.

Rozhodnout mohl Viktor Hübl, ale trefil pouze vyrážečku Schwarze. A protože na druhé straně neuhodilo po šancích Krále a Pabišky, a navíc Boleslav pohrdla minutovou přesilovkou pět na tři, dotáhl Litvínov svůj obrat do tříbodového konce.

„Dobře rozehrané utkání jsme si prohráli hrubou nedisciplinovaností hráčů," hodnotil zápas suše domácí kouč Čermák.

Jiří Šlégr, asistent trenéra Litvínova: Po katastrofálním začátku zápasu se to nakonec hodnotí dobře. Z nějakého důvodu se nám nedaří začátky zápasů, přestože na to v kabině upozorňujeme. Hodně nám pomohl kontaktní gól na 1:3. Po něm byla na střídačce cítit obrovská vůle zápas otočit. V závěru to bylo ještě dramatické, ale hráči bojovali naplno, za což jim děkuji.“

Vladimír Čermák, trenér Mladé Boleslavi: „Dobře rozehrané utkání jsme si prohráli hrubou nedisciplinovaností hráčů. Více k tomu nemám co říci.“

František Lukeš, útočník Litvínova: „První třetinu jsme začali špatně, ale naštěstí jsme se alespoň jednou prosadili. Ve druhé třetině nám to tam napadalo a pak jsme to již pohlídali, navíc nás pak podržel brankář Hübl. Už jsme na to docela zvyklí, že venku vždycky prohráváme a pak to musíme složitě otáčet, takže jsme ani moc nervózní za stavu 0:3 nebyli.“

Branky a nahrávky: 4. Pabiška (Kasík, Král), 11. Boháč (Nouza), 11. Jiruš (Šagát) – 13. Černý (Jenáček), 26. Pilař (Jánský, Reichel), 27. Trávníček (Černý), 32. V. Hübl (Švarný, Skuhrovec), 60. Lukeš.

Rozhodčí: Hribík, Fraňo – Bláha, Kostka. Vyloučení: 6:9 navíc Schwarz (MB) 10 OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3820.

Boleslav: Schwarz – Žabka, Lehikoinen, Šterbák, Kasík, Duben, Jiruš, Němeček, Frolo – Pabiška, Král, Sup – Nouza, Sýkora, Boháč – Šagát, Macho, Fabuš – Handlovský, Bahenský, Gajovský. Trenér: Čermák.

Litvínov: J. Hübl – Punčochář, Pilař, Švarný, Gureň, Kubát, Kroupa, Skuhrovec, Střítenský – Jánský, Reichel, Lukeš – Kubinčák, V. Hübl, Jenáček – Černý, Vopat, Trávníček – Majdan, Gerhát, Heinisch. Trenér: Kučera.