S cílem postoupit do čtvrtfinále a udržet ekonomickou stabilitu klubu půjdou do nadcházející sezony hokejisté Litvínova. Po odchodu Romana Vopata povede tradiční klub do jeho 53. sezony v nejvyšší soutěži za sebou z pozice kapitána jiný zkušený útočník, Martin Ručinský. Poprvé v historii budou mít Severočeši maskota a hrát budou pod novým názvem HC Verva Litvínov.

„Naším prvořadým cílem v nadcházející sezoně je udržet ekonomickou stabilitu klubu a chceme klást velký důraz také na sportovní výkony a výsledky. To znamená, že naším cílem je postoupit minimálně do čtvrtfinále play off,“ řekl nový generální manažer klubu Petr Hojer.

Klub z nejmenšího extraligového města v republice opustila šestice hráčů. Vedle Vopata i Peter Jánský, Jakub Černý, Jaroslav Kracík, Ivan Švarný a na hostování do Mladé Boleslavi odešel brankář Jaroslav Hübl. „Velkým oslabením je pro nás i ztráta Vlasty Kroupy, který se rozhodl ukončit kariéru. Hodně jsme na něho spoléhali, ale s jeho zdravotním stavem se zkrátka nedalo nic dělat,“ uvedl kouč Vladimír Kýhos.

Kádr naopak doplnili brankář Martin Volke z Ústí nad Labem, slovenský bek Ján Brejčák z Popradu a jeho krajan Martin Hujsa, útočník bratislavského Slovanu. Na hostování z Ústí nad Labem přišel bek David Pojkar a z Kladna útočník Martin Frolík. Oba by měli působit v Litvínově do konce dubna. Jen do konce ledna má vyjednané hostování forvard Robin Hanzl, další posila z prvoligového mužstva Ústeckých Lvů.

„Samozřejmě jen těžko nahradíme Romana Vopata s jeho fyzickými parametry a stylem hokeje, který produkoval. Ale zase máme jiné hráče, kteří mají jiné přednosti, a věříme, že se odcházející hráče povede nahradit,“ doplnil Kýhos, který do přípravy zařadil i velký počet mladíků a na soupisce pro extraligu má hned 11 hráčů mladších 24 let.

Funkci kapitána bude zastávat právě olympijský vítěz Martin Ručinský. „Je to pro mě velká čest dělat kapitána v Litvínově. Mohu slíbit, že uděláme maximum pro to, aby mužstvo bylo úspěšné a postoupilo do čtvrtfinále play off. Partu máme výbornou, bude samozřejmě záležet i na zdraví celého mužstva, ale jestli bude držet celou sezonu a povede se nám start, můžeme být úspěšní,“ řekl Ručinský.

Pokud se podaří postoupit do play off, nebo alespoň do jeho předkola, má klub pro fanoušky připravený dárek. „V jeden den u chemických závodů, kde máme čerpací stanici Benzina, bude výrazně levnější benzin pro fanoušky. Pomáhat čerpat benzin ve spojení s autogramiádou bude Martin Ručinský spolu s celým týmem,“ prozradil člen představenstva Jiří Šlégr.

Klub, jenž vychoval celkem 23 hráčů, kteří hráli NHL, bude mít poprvé v historii maskota, jímž je gepard Vervák. Po minulé sezoně, kdy na dresu kombinoval bílou a černou barvu, se navíc vrací k původním základním barvám klubu žluté a černé.

ČTK