Petr Jíra (útočník Chomutova): Rozhodly přesilové hry. Neměli jsme se nechávat takhle vylučovat. Litvínov ukázal, že je v přesilových hrách výborný. I když jsme se na tyhle situace připravovali, stejně nám góly dali. Nesmíme si to připouštět, jedeme dál a budeme se snažit s tím ještě něco udělat.

Milan Řehoř (brankář Chomutova): Určitě jsem za kariéru pět branek v přesilovce zažil. Co na to říct. My to v oslabení prostě neumíme. Rozhodly první tři oslabení, domácí se dostali do vedení 3:0. To myslím bylo pro zápas klíčové. Tohle se těžce otáčí.

Rostislav Martynek (útočník Litvínova): Byl jsem blízko hattricku, ale jsem stoprocentně přesvědčený, že třetí branku dal zřejmě Robin Hanzl nebo si to tam brankář srazil sám. Řekl bych, že jsem se puku už nedotkl. V zápase jsme se hlavně nechtěli uspokojit tím, že Chomutov je hodně bodů pod námi v tabulce. Derby je navíc hodně vyrovnané, vypjaté, přišlo hodně lidí do hlediště, takže jsme rádi a určitě to nebylo snadné vítězství.

Pavel Francouz (brankář Litvínova): Výhra potěšila nás všechny, hlavně že se to povedlo před takovou návštěvou. Jsem rád, že jsme diváky nezklamali. Výsledek mluví za vše. Dnes se naplno ukázala naše útočná síla, máme čtyři vyrovnané útoky, to co kluci dnes předváděli bylo neskutečné. Tohle zdobí naší hru. Jsem rád, že jsem se vrátil do branky, nerad bych vypadl ze zápasového tempa.

Jaroslav Liška (asistent trenéra Chomutova): Neustále se nám opakuje jedna věc a tou je nedisciplinovanost hráčů. V úvodu uděláme tři fauly, které soupeř potrestá. Tři góly v první třetině, dva ve druhé. Pět na pět hrajeme vyrovnanou partii, ale to je nám málo platné, ve čtyřech se hraje jinak. Musí tam být srdíčko, hráči padat do střel. Připravovali jsme se na to, ale bohužel. Utkání rozhodlo, že jsme v první třetině obdrželi tři góly.

Vladimír Jeřábek (trenér Litvínova): Jsem rád, že nám konečně vyšly přesilovky. Trápíme se s nimi celou sezónu, ale takhle bychom v nich mohli pokračovat i nadále. Po první třetině jsme sice vedli 3:0, ale Chomutov nás v první polovině druhé třetiny dostal pod tlak, tam nás podržel brankář. Důležitý byl čtvrtý gól, ještě hosté snížili, ale odskočení na 5:2 už rozhodlo. Dnes to byl od nás dobrý, kolektivní výkon, od všech čtyř formací.