Hokejisté Litvínova dvakrát prohrávali, ale nakonec uspěli 3:2 po samostatných nájezdech. Za hrdinu byl Válek, který proměnil hned dva nájezdy.

Úvod zápas přinesl divokou šestiminutovku, během které padly tři góly. Sparťané se poprvé radovali už ve 2. minutě, kdy otevřel účet zápas Buchtele. S rychlou odpovědí přišel po půlminutě Irving, který vyslal přesnou bombu z kruhu. Skóre se znovu měnilo hned v 6. minutě, kdy se kapitán Řepík ocitl sám před Godlou a vrátil domácím vedení.

Šancí přibývalo, ale gólmani se překonávali. Až ve 29. minutě kapituloval domácí Machovský v souboji s exsparťanem Jarůškem, který zařídil Vervě vyrovnání. Útočné manévry pokračovaly na obou stranách, jenže skóre se už nezměnilo. V předposlední minutě nastavení mohli rozhodnout Pražané, ale výhodu přesilovky nedokázali využít.

Nájezdovým žolíkem se stal hostující Válek, který nejprve ve čtvrté sérii odvrátil porážku a v sedmé pak rozhodl o výhře Vervy. Tu ještě stvrdil zákrokem proti Pechovi brankář Godla.

Úspěšná premiéra NASCAR a Hanikův rekord , to byla sezona 2019.
Sezona 2019: Úspěšná premiéra NASCAR a Hanikův rekord