„Čtyři kanadské body jsou hezké, ale zápas se mi nehodnotí jednoduše. U nás ve třetině jsme hráli strašně profesorsky, místo toho, abychom puky vyhazovali, tak jsme si přihrávali a zbytečně si to komplikovali. Mrzí mě, že jsme nevybojovali plný počet bodů," ušklíbl se muž zápasu František Lukeš. Stálý člen elitní formace Chemiků vsítil dva góly a ještě přidal i dvě přihrávky.

Dvougólový večer zažil i jeho spoluhráč Ondřej Jurčík. „Je to krásný pocit. Co si vybavuju, tak nikdy jsem nedal dva góly v jednom utkání. Jen je škoda, že jsme zápas nedotáhli ke třem bodům, v poslední třetině jsme si to zbytečně zkomplikovali," mrzelo křídlo druhé formace. „Uvidíme v dalších zápasech, musíme dál sbírat body."

Když Pavlík (první trefu v sezoně vykouzlil z nulového úhlu) s Jurčíkem zařídili Vervě po půlhodině hry vedení 2:0, zdálo se, že favorit se nebude ve zbytku utkání s outsiderem trápit. Ve 32. minutě ale vstřelil kontaktní gól Redenbach. Na ten ještě dokázal Jurčík těsně před druhou sirénou odpovědět, třetí dějství ale přineslo pořádnou přestřelku a hlavně dramatickou zápletku.

Hned na začátku třetí třetiny využil Schaus přesilovou hru a po 24 sekundách to bylo znovu jen o gól – 3:2. Už za minutu ale odpověděli Krušnohorci stejnou mincí. Dvougólový náskok jim v přesilovce vrátil Lukeš, který napálil vyražený puk do prázdné branky. Ani tentokrát ale neměli domácí klid. Přestřelka ve třetí periodě pokračovala a za necelé tři minuty zakončil přečíslení 2 na 1 bombou pod víko Zadina junior, který se v sedmnácti letech dočkal premiérové trefy v seniorské extralize. Pardubice dostaly domácí pod tlak a ve 49. minutě z toho rezultoval vyrovnávací gól Rolinka.

Domácí poté měli šance rozhodnout, ale když v závěru nedokázali využít početní výhodu, utkání dospělo až do prodloužení.

V něm byla aktivnější Verva a Litvínov také získal druhý bonusový bod. V předposlední minutě prodloužení sebral Gula puk obránci Schausovi, s ním ujel do sóla kanonýr Lukeš, který si položil Růžičku a rozhodl o výhře Vervy.