Na první změnu skóre se čekalo téměř do poloviny zápasu, než se ve 28. minutě z první vážnější akce hostů trefil Bartek. Hned po úvodním gólu mohly Pardubice náskok navýšit, ale Koukal trestné střílení neproměnil. A tak přišel trest. Před koncem druhé třetiny se prosadil tradiční střelec posledních dnů Ručinský, který byl na konci úspěšně sehrané přesilovky domácích.

Vyrovnávací trefa dala Litvínovským křídla a ti vlétli do třetí periody ve velkém stylu. Ve 43. minutě dostal puk do jízdy Lukeš, který se v brejkových situacích často nemýlí, a i s trochou štěstí zařídil obrat na 2:1. Deset minut před koncem mohl pojistit vedení Černý, jenže jeho střelu zastavila tyč Svobodovy svatyně. Krušnohorci se nedostali pod tlak soupeře, přesto se museli strachovat o body až do 59. minuty. To se prosadil v brankovišti Trávníček a rozhodl o tom, že Pardubice odjedou s prázdnou.

Poslední utkání před reprezentační přestávkou sehraje Litvínov zítra v Plzni.

HC Benzina Litvínov – HC Eaton Pardubice 3:1 (0:0, 1:1, 2:0). Branky a nahrávky: 38. Ručinský (Černošek, Lukeš), 43. Lukeš (Jánský), 59. Trávníček (V. Hübl) – 28. Bartek (Somík). Rozhodčí: Mikula, Trombík – Kalivoda, Charvát. Vyloučení: 3:5, navíc Kubinčák (Litvínov) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 3179.

Litvínov: J. Hübl ml. – Černošek, Kubát, Jareš, Kousalík, Skuhrovec, Švarný, Hora – Kubinčák, V. Hübl, Lukeš – Jánský, Kracík, Ručinský – Trávníček, Vopat, Černý – Maxa, Jenáček, Bojer. Trenéři: Reichel a Kučera.

Pardubice: A. Svoboda – Nakládal, Kaberle, Kolář II, Kočí, Jillson, Mezei, Mocek – Kolář I, Koukal, Starý – Bartek, Zohorna, Somík – Cetkovský, Kousal, Buchtele – Radil, Semorád, Rákos, od 41. navíc Šeda. Trenéři: Jandač a Hynek.