To je skutečně nesmírná škoda… Třebaže litvínovští hokejisté v jednom z klíčových záchranářských bojů dvakrát vedli a náskok drželi ještě v úvodu třetí třetiny, nakonec odjeli z Mladé Boleslavi se smolnou a bolestnou porážkou.

HC Verva Litvínov prohrál o jediný gól 3:4 a po pátečním premiérovém vítězství na ledě pražské Slavie (2:1) si ve včerejším 2. kole skupiny play out připsal na ledě posledního celku tabulky skutečně těsnou porážku.

Přitom k úspěchu stačilo hodně málo. Boleslav sice vedla 1:0, ale parta ze severu Čech dokázala ještě v první třetině vývoj skóre rychle otočit. O vyrovnání se v přesilové hře postaral zkušený útočník Trávníček, jenž už si odpykal disciplinární trest. Hned po něm využil hrubku domácí defenzívy Jenáček.

V dalším průběhu hodně  nervózního zápasu přišly už vesměs smolné litvínovské okamžiky.

Litvínov byl ve střední periodě aktivnější, avšak bohužel byl to právě on, kdo 42 vteřin před jejím koncem inkasoval. V té době vývojem záchranářské bitvy otřesení domácí se do zápasu vrátili díky přesilové hře pět na tři, kterou po čtvrt minutce prudkou střelou využil domácí bek Mozík. Dal gól do šatny a bylo to 2:2.

Záblesk naděje pro hosty ještě jednou přišel, to když se podruhé během večera dostal HC Verva do vedení. Tentokrát se o něj postaral obránce Kousalík.

Jenže pak už se radovala jen Mladá Boleslav, která dvěma zásahy během tří minut zápas dokonale otočila. Smutným hrdinou večera se stal litvínovský brankář Volke. Ve 46. minutě mu proklouzl puk po střele domácího Vrbaty. A o chvilku později zbytečně vyjel do rohu kluziště, avšak k puku se dostal boleslavský forvard Podkonický a neměl problém upravit na 4:3.

Litvínovu už k vyrovnání nepomohla v poslední minutě ani power play. Šanci měl.