"V první řadě bych rád pogratuloval soupeři k vítězství v prodloužení. K naší hře musím říct, že hrajeme málo agresivně, přímočaře, v čemž nás Karlovy Vary přehrály. Vytvoříme si málo gólových šancí tím, že nedáváme puky do brány, nevytvoříme si tlak. Kdybychom takhle v utkání nehráli, mohli jsme zápas dovést do vítězného konce. Podařilo se nám vyrovnat ke konci třetí třetiny, v prodloužení se nám povedlo ubránit přesilovou hru Energie. Následovala hra tři na tři, což je vabank. Karlovým Varům se podařilo vstřelit gól a otočit vítězství na svou stranu," hodnotil litvínovský trenér Jindřich Kotrla.

"Bylo to těžké utkání pro obě dvě mužstva, zejména pro psychické stránce. Věděli jsme, o co se hraje. Troufnu si říct, že jsme byli po většinu zápasu lepším týmem, až na závěr, který jsme měli zvládnout lépe. Měli jsme se držet naší hry a nepouštět soupeře do tlaku, ze kterého zaslouženě vytěžit vyrovnávací branku. Jsme rádi, že i přes určité smolné momenty v zápase, se naše mužstvo nepoložilo a vzalo si utkání zpět. Dva body jsou pro nás velmi cenné, velmi si jich vážíme," zhodnotil domácí kouč Tomáš Mariška.

HC ENERGIE KARLOVY VARY – HC VERVA LITVÍNOV 4:3 PP (2:1, 0:1, 1:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 15. Vondráček (Skuhravý, M. Rohan), 18. Flek (Gríger, T. Rachůnek), 41. T. Rachůnek (Flek), 63. Koblasa – 9. Petružálek, 24. Jarůšek (Ščotka), 58. Petružálek (Hübl, Lukeš). Rozhodčí: Hradil, Pešina – Frodl, Komárek. Vyloučení: 1:3, navíc Koblasa (K. Vary) na 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 3 399.

HC Energie Karlovy Vary: Novotný – Graňák, Plutnar, Eminger, Kubka, Šenkeřík, M. Rohan – T. Rachůnek, Gríger, Flek – T. Mikúš, Raška, Beránek – Gorčík, T. Knotek, Kohout – Koblasa, Skuhravý, Vondráček. Trenéři: Pešout a Mariška.

HC VERVA Litvínov: Janus – Kubát, Jánošík, Ščotka, Říha, L. Doudera, Štich – Lukeš, Hübl, Kašpar – Petružálek, M. Hanzl, Jarůšek – Trávníček, Helt, Jurčík – Gerhát, J. Mikúš, Myšák. Trenéři: Šlégr, Kotrla a Skuhrovec.

V. Veverka, K. Ströerová