Do závěrečné čtvrtiny základní části extraligy nevstoupili litvínovští hokejisté zrovna skvěle. Na domácím ledě včera prohráli v rámci 40. kola nejvyšší soutěže s pražskou Slavií 2:3 po samostatných nájezdech.

„Bod je pro nás v boji o play off hrozně málo. Když venku hrajeme hrozně, tak doma musíme bodovat naplno. Zase se projevila naše slabina, opět jsme dostali góly z brankoviště od nepokrytých hráčů,“ řekl po utkání očividně zklamaný litvínovský brankář Jaroslav Hübl.

Rozhodly samostatné nájezdy. Zatímco domácí nedali ani jeden, za hosty se trefil útočník Tomáš Svoboda a rozhodl. Právě on byl hvězdou večera. Vedle zmiňované trefy si v základní hrací době připsal i obě asistence na hostující branky.

Domácí dostal do vedení slovenský bek Švarný, v 25. minutě však vyrovnal Tomica. V závěrečné třetině postrčil Slavii do vedení Třetina, za domácí srovnal skóre Majdan a šlo se do prodloužení. V něm branka nepadla a zmiňované nájezdy zvládli lépe hosté.

V neděli hraje HC Benzina Litvínov další zápas o play off ve Vítkovicích.

HC Benzina Litvínov - HC Slavia Praha 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 20. Švarný (Jánský), 48. Majdan (Trávníček) - 25. Tomica (T. Svoboda), 42. Třetina (T. Svoboda), rozhodující sam. nájezd T. Svoboda. Rozhodčí: Šír, Trombík - Bádal, Rozlílek. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 4825.

Sestavy:

Litvínov: J. Hübl - Černošek, Kubát, Jareš, Stříteský, Švarný, Skuhrovec, Gula - Lukeš, V. Hübl, Jánský - Černý, Jenáček, Kubinčák - Majdan, Vopat, Trávníček - Bojer, Kracík, Gerhát - od 32. navíc Rindoš. Trenéři: Reichel a Kučera.

Slavia: M. Kopřiva - Kadlec, Žižka, Roth, Kolařík, Kuboš, Vašíček, Jeník - Pospíšil, Benda, Vondrka - T. Svoboda, Třetina, Tomica - Krenželok, P. Jelínek, Doležal - Micka, Sklenář, Poletín. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.