Druhý litvínovský útok rozhodl o osudu zápasu. Vojta Kubinčák, Viktor Hübl a Ivan Švarný si rozdělily všechny kanadské body na straně Litvínova a zařídili tak tři body domácímu celku.

První třetina však cílům nenapovídala. Vcelku ospalý zápas, který nenabídl příliš mnoho ke koukání. Litvínov sice dostal nabídku několika přesilovek, ale ani jednu nevyužil.

Druhá třetina přinesla úplně jiný hokej. Rychlost, tvrdost v soubojích a snahu něco udělat s výsledkem. A za delší konec začal tahat domácí celek, který dvě minuty po vhazování šel díky Vojtovi Kubinčákovi do vedení 1:0. O sedm minut se při odmávnutém trestu hostí uvolnil výborně hrající Viktor Hübl a od obranné modré zavezl puk až před Cháberu, kterého mezi betony překonal a upravil na 2:0. I nadále domácí tlačili svého soupeře do defenzivy, ale stav už se nezměnil.

Hned úvod poslední třetiny přinesl smutek v litvínovských řadách. Odehrálo se jen pár sekund a Nikola Gajovský snížil na 1:2. Což se ukázalo jako důležité. Boleslav totiž Kubešem na začátku 45. minuty srovnala krok s domácími, i když o vstřelené brance musel rozhodnout videorozhodčí. Branka i přes faul Kubeše byla uznána a stav tedy na tabuli svítil 2:2. Naštěstí pro domácí nebylo rozhodnuto. Druhý litvínovský zaúřadoval potřetí v zápase. O osudu Boleslavi rozhodl nejlepší hráč zápasu Vojtěch Kubinčák, který se prosadil po asistenci Hübla v 51. minutě a rozhodl o tom, že v Litvínově zůstávají tři body. Zkázu hostí dokonal při boleslavské power play Michal Trávníček, který upravil na konečných 4:2.