Domácí Kohouti měli od začátku tlak a snažili se otevřít skóre.Nejaktivnější byl především třetí slovenský útok. Největší šanci Mikúš připravil Húževkovi, který ale Petráska nepřekonal. Z dorážky neuspěl ani Kucharczyk.

Po přestávce udělali olomoučtí trenéři změny v sestavě a vyplatilo se. Vyrůbalík ještě neuspěl, ale poté Holec před prázdnou brankou našel Hermana a bylo to 1:0.

V polovině zápasu při přesilovce další přesnou přihrávku vymyslel Buc a Herman to měl při zakončení hodně jednoduché.

Hned po 39 sekundách se rozjel Mikúš a trefil se přesně pod břevno. Litvínovští trenéři si museli vybrat oddechový čas.

Olomoučtí fanoušci se bavili a stadionem obíhala mexická vlna. Do první litvínovské šance se až ve 34. minutě dostal Martynek, jenže proti Konradovi neuspěl. To Holec se trefil přesně do šibenice a olomoucká exhibice pokračovala. Těsně před přestávkou mohl snížit Piroš, ale trefil tyč.

Mora po přestávce polevila a více ze hry měli Severočeši. Ti se v přesilovce dosčkali i gólu, když Hanzl tečoval Pavlíkovu ránu od modré.

Kohouti však vývoj zápasu kontrolovali a žádné drama nepřipustili. Naopak pátý gól mohl přidat Řípa, jenže Petráskovy betony neprostřelil.

Olomouc - Litvínov 4:1 (0:0, 4:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 25. Herman (Holec, Buc), 30. Herman (Holec, Buc), 30. Mikúš (Ondrušek, Jaroměřský), 37. Holec (Řípa, Skrbek) – 46. Hanzl (Pavlík, Duda) Rozhodčí: Šír a Hejduk. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. Diváci: 4597.

Olomouc: Konrád – Skrbek, Vyrůbalík, Jaroměřský, Ondrušek, Houdek, Staněk – Rác, Herman, Buc – Eberle, Řípa, Holec – Skladaný, Húževka, T. Mikúš – Pekr, Kucharcyzk, Vodný. Trenéři: Venera a Tomajko.

Litvínov: Petrásek – Chaloupka, T. Pavelka, F. Pavlík, Z. Sklenička, Gula, Frolo – Jánský, Hübl, Gerhát – Martynek, Hanzl, Trávníček – Duda, K. Reichel, M. Hořava – Jurčík, Válek, Piroš. Trenéři: Rulík a Šlégr.