Na soupeře s Vervou! Tak zní slogan na oficiálním webu extraligového hokejového klubu z Litvínova, který nese nový, desátý název ve své historii.
Vedle názvu z HC Benzina Litvínov na HC Verva Litvínov vedení klubu na včerejší valné hromadě kosmeticky změnilo rovněž logo.

„Generální partner klubu, Benzina s.r.o. Praha, v něm bude propagovat své výrobky, paliva Verva. Logo hokejového klubu se ani tentokrát nemění výrazně. Zůstávají tradiční černožluté barvy i ústřední motiv: hokejka s kotoučem a jejich zrcadlovým odrazem, evokující ledovou plochu. Oboje klub používá již padesát let a je v tomto směru v Česku unikátní,“ oznámil oficiální klubový portál hokej-litvinov.cz.

Mužstvo se mezitím po domácích porážkách s Libercem a Kladnem (4:5 a 4:5 v prodl.) přesunulo na tradiční turné do Švýcarska.

Parta trenérů Kýhose a Kučery po celodenní cestě v úterý pozdě večer podlehla čtvrtfinalistovi tamní nejvyšší soutěže SCL Tigers 5:8. Včera litvínovský tým vykročil do turnaje Hockeyades 2011 v Le Sentier. Úvodní duel proti Ženevě skončil až po uzávěrce tohoto vydání.

„Za zahraniční konfrontaci jsme rádi,“ uvedl kouč Jiří Kučera, jehož svěřenci dnes nastoupí k utkání proti HC Lugano a v sobotu je čeká ještě čtvrtá švýcarská prověrka o umístění v turnaji.

Rušno je i na trhu s hráči. Bývalý litvínovský obránce Karel Pilař podepsal smlouvu s nováčkem ruské Kontinentální ligy HC Lev Poprad. „Jednání s klubem jsem začínal mezi prvními, teď je jako jeden z posledních uzavírám. Jsem rád, že jsme se po počátečních komplikacích nakonec dohodli na smlouvě, která je výhodná pro obě strany,“ řekl ČTK 33letý mistr světa z Hannoveru z roku 2001. V litvínovském kádru by k dramatickým změnám již dojít nemělo.

Názvy litvínovského klubu:

8. 11. 1945 Hockeyový Odbor Sportovního Klubu Stalinových Závodů Horní Litvínov (vznik) – HOSK SZ H. Litvínov
1954 Jiskra SZ (Stalinovy závody) Litvínov
1961 TJ CHZ ČSSP Litvínov (Tělovýchovná jednota Chemických závodů Československo-sovětského přátelství Litvínov)
1968 TJ CHZ Litvínov
1970 TJ CHZ ČSSP Litvínov
1990 HC CHZ Litvínov
(transformace na občanské sdružení)
1991 HC Chemopetrol Litvínov
1994 HC Chemopetrol Litvínov, s.r.o.
1996 HC Chemopetrol, a.s.
2007 HC Litvínov, a.s.
2009 HC Benzina Litvínov, a.s.
2011 HC Verva Litvínov, a.s.