Domácí šli do vedení ve třetí minutě. Miškář přihrál Cingelovi, který ranou z první překonal Januse. Za 109 vteřin zvýšil v početní výhodě Jergl, který tečoval Eklundovo nahození od modré. O chvilku později mohl přidat třetí gól Hradce Králové při samostatném úniku Koukal, který však trefil pouze tyč.

Místo toho se radovali hosté. Helt vyřešil přečíslení dva na jednoho přihrávkou na skórujícího Jarůška. Tým trenérů Růžičky a Martince v závěru úvodního dějství znovu odskočil na rozdíl dvou branek. Po kombinaci s Jerglem se prosadil Klíma.

Ve druhé třetině vycházela obě mužstva ze zajištěné obrany a soupeře nepouštěla do vážných šancí. Zdálo se, že stav zůstane po dvou třetinách stejný, jenže Verva 20 sekund před koncem prostřední části vstřelila kontaktní gól. Mazanec neudržel Moravčíkovu střelu od modré a Pospíšil snížil z dorážky.

Domácí však po půlminutě třetího dějství skórovali počtvrté. Jergl přihrál Klímovi, jenž před brankou našel osamoceného Perreta a francouzský útočník doklepl puk do prázdné branky. Ani tři Jerglovy body však Hradci Králové nepomohly.

Severočeši se nevzdali a v rozmezí 130 vteřin srovnali. Nejprve zužitkoval přesilovku kanadský útočník Mahbod a nerozhodný stav zařídil střelou zblízka někdejší královéhradecký hráč Jarůšek. V prodloužení měly oba týmy šance na rozhodnutí, ale vítěze nakonec určily až nájezdy. V nich se za hosty prosadili Hübl, Lukeš a Jarůšek.

Oba celky potvrdily, že vzájemné duely v aktuální sezoně jsou bohaté na góly. Ve třech z nich padlo dohromady 28 branek. V úterý se obě mužstva střetnou v Litvínově.

Mountfield Hradec Králové - HC Verva Litvínov 4:5 po sam. nájezdech (3:1, 0:1, 1:2 - 0:0)

Branky a nahrávky: 3. Cingel (Miškář), 5. Jergl (Eklund, Cingel), 17. Klíma (Jergl), 41. Perret (Klíma, Jergl) - 9. Jarůšek (Helt, M. Hanzl), 40. Pospíšil (Lukeš, Moravčík), 43. Mahbod (M. Hanzl, Ščotka), 45. Jarůšek (Mahbod, M. Hanzl), rozhodující sam. nájezd Hübl. Rozhodčí: Obadal, Stano (SR) - Lučan, Špůr. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. Diváci: 5 006.

Hradec Králové: Mazanec - Nedomlel, Eklund, Cibulskis, Šidlík, F. Pavlík, Šalda, Čáp - Smoleňák, Cingel, Chalupa - Orsava, Lev, Žejdl - Jergl, Klíma, Perret - R. Pavlík, Koukal, Miškář. Trenéři: V. Růžička st. a T. Martinec.

Litvínov: Janus - J. Říha, Moravčík, Štich, Ščotka, Kudla, Baránek - Mahbod, M. Hanzl, Jarůšek - Jánský, V. Hübl, Lukeš - Pospíšil, Gerhát, Válek - Helt, Jurčík, Trávníček. Trenér: Kýhos.

Poruba (v růžovém) patří k nevyzpytatelným a nepříjemným soupeřům.
Jeden skalp k titulu! Složí doma Andělé nepříjemnou Porubu?