ORLEN Unipetrol RPA s. r. o je téměř 71 procentním vlastníkem HC Verva Litvínov. Finanční prostředky, které do hokeje dává, jsou nemalé. Díky nim Litvínovští v létě přivedli několik zvučných posil, naposledy britského střelce Liama Kirka. 

Deník požádal zástupce klubu HC Verva Litvínov o vyjádření k podobě dresů, ten ji ale odmítl komentovat. 

I proto se majoritní vlastník litvínovského hokejového klubu rozhodl výrazně prezentovat na dresech. Místo klubového loga tak dostalo zelenou logo firmy. To se ale okamžitě stalo terčem fanoušků, kterým se nelíbí jeho provedení. 

Ivan Hlinka
Kvíz: Kolik poznáte slavných hráčů hokejového Litvínova?

Na černých dresech, které hráči Vervy budou oblékat na domácím stadionu, je firemní logo žluté, na bílých pro venkovní duely červené. Právě to příznivcům „chemiků" nejvíc vadí. 

Kamil Herman si nebere servítky. „To je hnus. Velkej hnus!" nenachází přívětivá slova. „Znak a barvy Znojemští orli," naráží Jan Trousil na podobu firemního loga s klubovým logem hokejového Znojma. „Klubové logo má být dominanta na hrudi, ne sponzor. Nejhnusnější dresy za 65 let… Žlutá a černá jsou barvy klubu, ne bílá a červená," přidává svůj pohled Michal Procházka. 

I další komentáře pod představením nových dresů na oficiálním klubovém profilu na facebooku se nesou v podobném duchu. „Každý rok jsme měli jedny z nejhezčích dresů ligy, letos tomu opravdu tak bohužel není. Neříkám, že jsou úplně strašný, ale to logo Orlenu tam prostě absolutně nesedí a ty dresy prostě úplně extrémním způsobem zkazilo. Nejsem vůbec spokojený," je zklamaný Jára Skramužský. 

Jeden z mála, kdo se snaží být smířlivý, je Kuba Lánský. Tady je jeho názor: „Buďme rádi, že se na nás po těch posledních letech Orlen nevykašlal. Tak holt jejich logo přežijeme. Hlavně aby byl hokej koukatelnej."

K novým litvínovským dresům se vyjádřil na svém profilu Dresblog na twitteru i Karel Hejkal, který je na grafiku dresů sportovních klubů odborníkem na slovo vzatým. „Jak zničit deset let práce ve dvou fotkách," napsal na twitter a připojil fotografie nového domácího a venkovního litvínovského dresu. 

Není to ale poprvé, kdy má hokejový Litvínov na dresech dominantní logo sponzora. V devadesátých letech se na dresech skvěla baňka Chemopetrolu, v prvním desetiletí nového milénia pak červený nápis Benzina.