Mistrovský Litvínov prohrál čtvrtý z posledních pěti zápasů a zůstává na chvostu tabulky o čtyři body za třináctými Karlovými Vary. Jenom na střídačce Vervy zůstal gólman Jaroslav Janus a příležitost dostal Michael Petrásek.

Hostující brankář musel zasahovat jako první, když dokázal včas sklapnout betony po střele Látala v úniku dva na jednoho. Na druhé straně dvakrát zahrozil Vantuch, ale také Růžička byl pozorný. Stejně jako na druhé straně opět Petrásek při dvojité šanci Klimenty. Hra se pak rozkouskovala kvůli vyloučením, Mladá Boleslav si zahrála sedm vteřin i pěti proti třem.

Na úvodní gól se však i nadále čekalo. Změnit to mohli hosté, ale únik tří na jednoho vyřešil Piroš střelou do Růžičky. Na druhé straně se mohlo měnit skóre po nenápadné teči Hrušky, po níž prošel puk brankovištěm. Blízko prvního gólu byl v přesilovce Kubát, ale po jeho kličkované před brankou mu gól lapačkou doslova ukradl domácí brankář.

Čekání na gól skončilo až ve druhé třetině. Při přesilovce zakončil svou jízdu útočným pásmem přesnou střelou zápěstím Hyka. Za hosty mohl odpovědět Duda, ale Růžička zasáhl lapačkou. Další puk už si ve druhé dvacetiminutovce cestu do branky nenašel. Nic na tom nezměnila ani skrytá Martynkova střela v samotném závěru třetiny, kterou Růžička vykopl betonem.

Hned z kraje třetí části hry byl blízko gólu hostující Hanzl, ale trefil jen Růžičku. Při Mladé Boleslavi pak stálo i štěstí - po střele Chaloupky od modré čáry cinkl puk o dokonce o tyčku. Domácí se pak spíše soustředili na bránění těsného výsledku, takže hokejové krásy bylo k vidění pomálu.

Obrovskou šanci na vyrovnání nabídli domácí Litvínovu sami. Při Rýglově vyloučení při pokusu vyhodit puk přes celé kluziště se puk svezl Klepišovi tak, že putoval mimo hřiště. Klepiš zamířil za Rýglem na trestnou lavici, ale Mladá Boleslav ale dokázala ubránit 72 vteřin ve třech proti pěti.

Následovalo vyloučení hostujícího Dudy i domácího Hyky a Litvínov hrál ve čtyřech proti třem, ale Růžička se překonával. Litvínov to v závěru zkusil ještě v šesti, ale ani teč Dudy Růžičkovo kouzlo neodčarovala. Naopak při signalizovaném vyloučení se ještě dostali k výpadu Klimenta s Musilem, který zpečetil výhru domácích.

BK Mladá Boleslav - HC Verva Litvínov 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 26. Hyka (Bárta), 60. Musil (Klimenta, Lenc). Rozhodčí: Lacina, Hrubý - Hynek, Belko. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:0. Diváci: 3971.

Mladá Boleslav: Martin Růžička - Stříteský, Voráček, Trončinský, Rýgl, Ovčačík, Kučný - Jarůšek, Klepiš, Pacovský - M. Látal, Musil, Lenc - Hyka, Urban, Klimenta - Bárta, R. Hruška (41. Kubica), L. Pabiška. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.

Litvínov: Petrásek - Chaloupka, Kubát, T. Pavelka, F. Pavlík, Frolo, Gula, Z. Sklenička - Lukeš, Duda, M. Hořava - Trávníček, R. Hanzl, Martynek - Piroš, Gerhát, Vantuch - J. Doležal, Válek, Jurčík. Trenéři: Rulík a Šlégr.