Litvínovským hokejistům se začalo ve venkovních zápasech dařit a po nedělní výhře v Pardubicích loupili na extraligové scéně rovněž na Hané. V dohrávce 19. kola nejvyšší soutěže vyhráli 2:1 a soupeři tak vrátili týden starou porážku.

Druhá výhra v řadě se však pro partu ze severu Čech nerodila snadno a vývoj skóre musela otáčet. Zajímavostí také je, že všechny góly padly v přesilových hrách – nejprve se v 8. minutě prosadil olomoucký Petr Kolouch, ještě do konce první periody však vyrovnal Aaron Irving. Rozhodující gól potom padl ve 45. minutě, kdy se z mezikruží prosadil osamocený František Lukeš.

Litvínov minulý týden podlehl na olomouckém ledě 3:4, tentokrát ho však opět podržel jeho spolehlivý slovenský brankář Denis Godla, jenž inkasoval znovu pouze jednou.

Hosté domácí přestříleli 38:27, poraženým v závěru nepomohla ani power play.

Litvínov, který usiluje o vylepšení pozic pro play off, je v tabulce jedenáctý.

Svěřenci trenéra Vladimíra Országha se jen tak nezastaví, už ve čtvrtek ji totiž čeká další trip – tentokrát se představí v pražské O2 aréně proti Spartě.

Extraliga, dohrávka 19. kola:

Olomouc – Litvínov 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 8. Kolouch – 13. Irving (Demel), 45. F. Lukeš (V. Hübl, Pospíšil). Rozhodčí: Hejduk, Micka – Frodl, Komárek. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:2. Bez diváků.

Litvínov: Godla – Cibulskis, Balinskis, Kudla, Demel, Ščotka, Irving, Štich – F. Lukeš, V. Hübl, Pospíšil – Látal, Gerhát, L. Stehlík – Jarůšek, M. Hanz, P. Zdráhal – Zygmunt, Helt, M. Havelka.