„Snížili jsme letos rozpočet, najeli jsme na úsporný program, co se týká nákupu posil a odměn hráčů. Ale díky akcionářům je rozpočet stabilizovaný. Velmi bych chtěl poděkovat našemu hlavnímu akcionáři, společnosti Unipetrol a majiteli skupiny Unipetrol, společnosti PKN Orlen, za jejich opravdu výraznou podporu litvínovskému hokeji," řekl generální manažer Litvínova Robert Kysela.

Ten je rád, že se povedlo přivést ze Sparty obránce Karla Kubáta, odchovance Litvínova, a že v týmu zůstal talentovaný brankář Pavel Francouz. Větší šanci dostali také litvínovští hokejisté z mládežnických týmů.

„Pro mě je Litvínov obrovská příležitost v tom, že tady dostávám hodně prostoru na ledě. Jsem tady spokojený, jen doufám, že se dostaneme k nějakým lepším příčkám," podotkl Francouz.

„Je super, že se vracejí zpět hráči jako Jánský nebo Karel Kubát. Taky je klíčové udržení brankáře Francouze, který patří k nejlepším v extralize. Chceme hrát tak, abychom vyhrávali a dostali se do play off a tam se o to poprali. Jak to dopadne, to teprve uvidíme. Tým je dobře pokládaný. Vše ukáže začátek sezony," řekl zkušený zadák a člen představenstva klubu Jiří Šlégr, který se opět hrne na led. Cítí se dobře, těší se na zápasy.

„Cítím se lépe než v loňské sezoně, loni jsem shazoval spousty kil, letos to tak dramatické nebylo. Zdravotně už to asi nikdy nebude takové. Pravidelně jezdím za fyzioterapeutem, hodně mi to pomáhá, loni jsem tak mohl odehrát celkem slušnou porci zápasů. Je vždy ale na rozhodnutí trenérů, zda nastoupím, nebo ne. Hokej mi ale pořád hrozně chybí, chybí mi být v kabině mezi kluky, hrát mě stále baví," doplnil Šlégr.

Otazník je ovšem stále kolem Martina Ručinského. Bude pokračovat v kariéře, nebo nebude? „S Martinem to řešíme každý rok. Přál bych si, abychom spolu mohli dál hrát," řekl Šlégr, spoluhráč Ručinského z Nagana.

„Zatím necháváme celou situaci na něm. Uvidíme po tom týdnu a kousku, co nám zbývá do extraligy. Uvidíme, zda se dostane do odpovídající zdravotní kondice, se kterou bude sám spokojený. On musí uznat za vhodné, zda je pro tým přínosem. Já a trenéři bychom ale byli moc rádi, kdyby nám pomohl. Udělá vždy obrovský kus práce, navíc vedle něj rostou i mladí hráči. Robinovi Hanzlovi spolupráce s Martinem hodně prospívala," všiml si Kysela.

„Martin je na každém tréninku a naskočil do všech zápasů, do nichž jsme ho nominovali. Jednoznačně má na to, aby pokračoval, a já věřím, že nám ještě na ledě hodně pomůže," ví litvínovský trenér Radim Rulík. „Přestože přípravná utkání máme výsledkově půl na půl, tak věřím, že charakter a ta správná chemie v týmu je. Nejdůležitějším parametrem je, aby hráči byli zdraví a v tomto směru jsem spokojený."