Další zápas je totiž čeká až 22. prosince, kdy na vlastním stadionu přivítají Mladou Boleslav.

HC Benzina se v tabulce usadil na deváté příčce, která by mu po skončení základní části zajistila naplnění předsezonních cílů a vstupenku do předkola play off.

Nedělní šlágr 31. extraligového kola Plzeň - Litvínov (3:4 po sam. náj.), to bylo drama. Rozhodnutí přinesly až nájezdy. Hvězdou večera se stal hostující brankář Franěk, který vychytal kanonýra Vlasáka. Do té doby držel litvínovské akcie skvělý Jaroslav Hübl, jenž nastoupil v základní sestavě.

„Známe se ještě ze Slavie. Čekal jsem, co udělá a vyšlo mi to,“ řekl zkušený litvínovský gólman Petr Franěk.

„Hübl chytal výborně, ale první dva nájezdy pustil, tak jsme se rozhodli pro změnu, snažili se něco udělat jinak,“ vysvětlil netradiční tah Jiří Kučera, jeden z litvínovských trenérů.

V Plzni zavládl smutek. „Mohli jsme rozhodnout hned na začátku první třetiny v přesilovkách. Ale tentokrát to nešlo, bylo to strašně upracované. Mužem zápasu byl jednoznačně brankář Hübl, klobouk dolů před ním,“ řekl pro server hokej.cz útočník poražených Michal Dvořák.

„Ubránili jsme spoustu plzeňských přesilovek. Vyloučení bylo z naší strany hodně, smekám před hráči za to, co v defenzivě předvedli. Jsou to pro nás důležité body,“ řekl na klubovém webu Robert Reichel, kouč HC Benzina.