Konfrontace s kluby ze západu Čech bude pro Vervu pokračovat už v neděli, kdy na stadion Ivana Hlinky přijede k podkrušnohorskému derby tým Karlových Varů.

Litvínovská sestava neprošla prakticky žádnou změnou, další zářez si připsal mladý útočník Lukáš Stehlík.

Z hlediska statistik na sebe v hostujícím dresu upozornil do reprezentace čerstvě povolaný 25letý forvard Patrik Zdráhal, jenž si připsal dva kanadské body za dvě brankové asistence.

Zdráhal se představí v národním týmu opět po účasti na prosincovém Channel One Cupu v Moskvě. Třetí díl Euro Hockey Tour je na programu příští týden.

Po první třetině, která jednoznačně patřila Plzni a ta ji vyhrála 2:0, duel vypadal jasně. Litvínov ale předvedl skvělou druhou část, ve které vyrovnal, a tak přišlo rozuzlení až v závěru. V 58. minutě domácí uklidnil gólem na 5:3 Milan Gulaš a třebaže záhy stačil Richard Jarůšek korigovat, tak na víc nebyl čas.

Plzeň – Litvínov 5:4 (2:0, 1:3. 2:1)

Branky a nahrávky: 9. Gulaš (Kodýtek), 16. Pour, 29. Pour (P. Musil, Kvasnička), 46. Rob (Kracík, Eberle), 58. Gulaš (Stříteský, Kodýtek) – 28. F. Lukeš, 30. Cibulskis (Gerhát, Látal), 39. M. Hanzl (P. Zdráhal, Jarůšek), 58. Jarůšek (Balinskis, P. Zdráhal).

Litvínovský obránce Patrik Demel (vpravo).
Országh i Demel se shodli: Lekce z produktivity a moderního hokeje