V zápase týmů, které v prvním kole nebodovaly, se samozřejmě projevovaly i emoce, které nejspíše stály za nervózní první třetinou, která skončila bez branek, přestože oba týmy dokázaly vytvořit pár velmi dobrých akcí.

V páté minutě musel po střele Klimta vytáhnou jeden ze svých výborných zákroků brankář J. Hübl. Následuje dorážka Viktora Hübla, která dostává Trvaje do úzkých a atmosféra malinko zhoustne. Do konce třetiny se ještě v jedné potyčce objeví posila Litvínova Roman (Zvíře) Vopat, který strká do Houdka. O změnu ve stavu zápasu nerozhodnou ani dvě přesilovky 5:3, kterou nejdříve nevyužili hosté, následně ani domácí.

Ve druhé třetině však Litvínov zavelel k útoku. A jak? Ve hře 4:4 se dokázali prosadit věkem ještě junioři, když po asistenci Gerháta se dokázal dorážkou nad vyrážečku Trvaje prosadit Juraj Majdan. Stav vydržel sedm minut, když chybnou rozehrávku domácích šikovně potrestal Kamil Brabenec.Hra se následně na několik minut vyrovnala, ale kdo jiný měl zavelet útoku než hráč elitní pětky. Tím se stal reprezentant František Lukeš, který velmi chytře vystřídal, čím si převzal puk na útočné modré odkud po samostatném nájezdu dokázal překonat Trvaje a zvýšil ve prospěch domácích na 2:1, to se psala 37. minuta.

Hosté samozřejmě zbraně nesložili, ale malou čáru přes rozpočet jim nakreslil Jiří Šlégr, který spíše takovým nahozením od modré než střelou dokázal schovat tak šikovně puk před zraky Trvaje, že se následně na ukazateli, a to ve 40. minutě rozsvítil stav 3:1.

Kometa do třetí třetiny vlétla, tak jak se sluší na extraligový tým. Nevzdává to! Po čtyřech minutách si vynutila přesilovou hru, kterou dokonalou souhrou zakončil Radek Dlouhý a snížil stav utkání na 3:2. Vykřesal tak naději pro Kometu, že z Litvínova nepojede s prázdnou.

Ale domácí mají jinou představu. Vracejí Kometě, co dostali na začátku třetiny. Faul Houdka, přesilová hra a Litvínov zvyšuje v přesilové hře díky trefě Jakuba Černého na 4:2.

V následujících minutách se Litvínov snaží neztratit svůj dvoubrankový náskok, ale proti tomu opět stála Kometa, která v 55. minutě dokázala využit další přesilovou hru a opět snížila na kontaktní jednu branku 4:3, a to díky Romanu Vondráčkovi.

Nervozita, především Litvínova by se dala doslova krájet. Jedna branka rozdílu, tři minuty do konce zápasu a výhoda přesilové hry. Přesto se domácí nemohou dostat do pořádného tlaku. Vidina tří bodů před domácími fanoušky je na začátku sezony extrémně svazující.

Nakonec domácím pomohla sama Kometa, která se necelou minutu před koncem zápasu rozhodla pro power play při hře 4 na 4, což dokonale využil kapitán domácích Robert Reichel, který nejdříve vyhrál buly nad Dopitou, pak si vyměnil puk s Lukešem a bezpečně vsítil do prázdné branky Brna a uzavřel tak účet zápasu na 5:3 pro domácí.

Litvínov – Brno 5:3

Třetiny: 0:0, 3:1, 2:1

Muž zápasu: František Lukeš

HC BENZINA Litvínov: J. Hübl ml. – Šlégr, Kubát, Gureň, Kroupa, Punčochář, Skuhrovec, Švarný, Poživil – Černý, Reichel, Lukeš – Trávníček, Hübl V., Kubinčák – Vopat, Gerhát, Jánský – Jenáček, Majdan, Bojer. Trenéři: J. Hübl, aj. Kučera.

HC Kometa Brno: Trvaj – Bičánek, Koma, Mojžíš, Křetínský, Houdek, Kántor, Ovčačík, Selinger, Dopita, Erat, Dlouhý, Pucher, Vondráček, Klimt, Šindel, Brabenec, Vorel, Meidl, Korbon. Trenér: V. Kýhos.

Branky a nahrávky: 24. J. Majdan (Gerhát), 37. Lukeš, (Skuhrovec), 40. Šlégr (Lukeš), 51. Černý (Lukeš), 60. Reichel (Lukeš) – 31. Brabenec, 44. Dlouhý (Bičánek), 55. Vondráček (Puchem). Rozhodčí: Hribík, Fraňo – Kreuzer, Jindra. Vyloučení: 10:12. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5950.