„Vedoucí branka nás nakopla, a i nadále jsme byli aktivnějším celkem,“ řekl sparťanský kouč Josef Jandač. Liberec se snažil, ale Pražené ho drželi na uzdě, postupně ztlumili akce Štibingra i Ordoše.

„Něco jsme si před zápasem řekli, ale tady to shořelo, možná doslova shořelo. Absolutně jsme neplnili zadání a proti týmu jako je Sparta se hrát na náhodu nedá,“ rozčiloval se liberecký kouč Patrik Augusta.

Smutný duel odehráli před povolenou tisícovkou diváků hokejisté litvínovské Vervy, kteří chtěli navázat na páteční výhru nad Budějovicemi. Nepovedlo se. Doma padli po nájezdech s Vítkovicemi 3:4.

„Zápas blbec. Vyrovnaný soupeř, ale šance jsme měli, bohužel jsme je nedokázali přetavit v góly,“ řekl po duelu litvínovský útočník František Lukeš, autor druhé trefy z 29. minuty.

Litvínov se snažil udržet pod novým koučem Vladimírem Růžičkou domácí neporazitelnost, ale nepovedlo se. Šest minut před koncem dělovkou od modré čáry poslal zápas do „extra timu“ vítkovický Rastislav Dej.

Sparta Praha – Liberec 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 8. Dvořáček (Sobotka, J. Strnad), 31. M. Řepík (R. Horák), 39. F. Chlapík (R. Horák, Matuškin), 43. Sobotka (Mikliš, F. Chlapík) – 20. Ordoš (M. Rosandić, Klepiš).

Litvínov – Vítkovice 3:4 SN (1:0, 2:2, 0:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 6. Irving (Latta), 29. F. Lukeš (M. Chalupa, Balinskis), 38. P. Svoboda (Latta) – 35. Marosz (Roberts Bukarts, Plášil), 36. Fridrich, 55. Dej (Marosz, Galvinš), rozh. náj. Roberts Bukarts.