Litvínov už jen ladí formality s Arizonou Coyotes, které Kirk patří a která ho jako prvního Brita draftovala. V zámoří hrál juniorské a nižší soutěže, před MS 2021 měl namířeno do Hradce Králové, jenže volání slavné zámořské soutěže poté, co dal na šampionátu v Rize v sedmi zápasech sedm gólů, bylo pochopitelně silnější.

Za Kojoty si ale kanonýr z Velké Británie nezahrál, zabrzdilo ho zranění, konkrétně přetržení zadního křížového vazu v koleni. V minulém ročníku oblékal dres finského Jukuritu v tamní nejvyšší soutěži, ve 25 zápasech nastřádal slušných 19 bodů. Britům pak pomohl vrátit se do elitní skupiny MS, bude tak k vidění na jarním pražském šampionátu.

Ivan Hlinka
KVÍZ: Kolik poznáte slavných hráčů hokejového Litvínova?

Dres chemiků před sezonou svlékli Zdráhal, Stránský, Estephan a další solidní hokejisté, klubovému vedení se naopak povedlo přivést několik zajímavých jmen. Za Litvínov budou hrát David a Ondřej Kaše, Petr Koblasa, Marek Baránek, Kevin Czuczman nebo Lukáš Válek. Podle všeho k nim přibude i 23letý Kirk.

„Možnost, že by Liam strávil následující sezonu v Evropě, existuje. Několik klubů v extralize opravdu projevilo zájem, nicméně zatím nikde podepsáno nemáme. Liam se momentálně připravuje doma v Anglii,“ řekl hokejistův agent Martin Podlešák serveru iSport.cz

Podle zákulisních informací i webu iSport.cz je ale zájem o Kirka eminentní, dokonce by byl ochotný platit britské hvězdě měsíční gáži ve výši okolo 300 tisíc korun, což je na české poměry nadstandardní suma.

Příští dny ukáží, nakolik žhavá je informace o přesunu Liama Kirka do českého hockey townu a koneckonců i zvěsti o jeho tučné výplatě.