Litvínovská hokejová bašta bude žít hokejem už od jedné hodiny odpoledne, kdy se pro fanoušky otevře fanzóna na fotbalovém hřišti vedle stadionu Ivana Hlinky. Od 15.30 do 16.30 hodin je připravená autogramiáda, samotný zápas odstartuje v 18.00 hodin. Předcházet mu bude slavnostní nástup sportovců na led.

Na koho se mohou fandové těšit? Plejáda hvězd a velkých jmen je vskutku vybraná. Vedle Davida Pastrňáka budou lidé hltat například bývalého fotbalového brankáře londýnské Chelsea a Arsenalu Petra Čecha, který amatérsky chytá i v hokeji. Vedle Čecha se představí ovšem i fotbalisté Ivan Hašek a Vladimír Šmicer. Dorazí dvojnásobný vítěz Stanley Cupu Jan Rutta.

Na litvínovské straně nemůže chybět místní ikona a legenda z Nagana Robert Reichel, který se na ledě potká se synem Kristianem. Reichelův spoluhráč a také spolužák Jiří Šlégr se postaví na trenérskou lavičku společně s další litvínovskou hvězdou Martinem Ručinským.

Litvínov v domácí přípravě podlehl Varům 1:3.
OBRAZEM: Verva ve druhé přípravě padla. Vary udeřily v poslední třetině

„Opravdu se moc těším. Obzvlášť, když se bude hrát na mém domácím stadionu. Od pořadatelů jsem dostal příjemný úkol, a to sestavit tým hráčů Litvínova. Doufám, že máme silný mančaft a dokážeme před našimi fanoušky zvítězit,“ vyjádřil se Robert Reichel.

Litvínov budou reprezentovat i mladší hráči, kteří se hluboko zapsali do srdcí fanoušků především v roce 2015, kdy získali pro klub premiérový titul, jako Jakub Petružálek, František Lukeš a Viktor Hübl.

I tým legend nabízí velká hokejová jména. Na led vyjede brankář Ondřej Pavelec, ikona New Jersey Devils Patrik Eliáš nebo útočník Caroliny Martin Nečas a mnoho dalších. Sobota zkrátka na severu Čech slibuje parádní hokejovou podívanou.

Celá akce má navíc charitativní podtext. Polovina výtěžku poputuje do litvínovské mládeže, druhou polovinu dostane Nadace České filharmonie. Sportovci také společně vzdají hold skvělému hokejistovi Petru Klímovi, který v květnu nečekaně zemřel.

Trenér Horního Jiřetína Josef Tancoš.
Jiřetín začal po sestupu bodem. Děčín ho zlomil v penaltovém rozstřelu

„Chceme propojit sport a kulturu, které dělají České republice dlouhodobě obrovskou reklamu ve světě. Česká filharmonie patří mezi top pět v Evropě a v kultuře platí stejná pravidla jako ve sportu. K úspěchu potřebujete nejlepší hráče – tady dirigenty, hudebníky,“ řekl Slavomír Lener na tiskové konferenci k sobotnímu utkání.

Kdo se představí na ledě v Litvínově?

Tým Litvínov: Michal Neuvirth, Jaroslav Hübl – Jan Ščotka, Tomáš Pavelka, Filip Pavlík, Karel Kubát, Martin Škoula, Jan Rutta, Angel Nikolov, Robert Reichel, Kristian Reichel, Žigmund Pálffy, Radek Duda, Ondřej Kaše, Jakub Petružálek, Jakub Lauko, David Kämpf, Jan Myšák, František Lukeš, Viktor Hübl, Petr Nedvěd, Jozef Štümpel, Ivan Hašek. Trenéři: Martin Ručinský, Jiří Šlégr.

Tým legend: Petr Čech, Ondřej Pavelec – Lukáš Krajíček, Filip Hronek, Libor Procházka, Jaroslav Nedvěd, Jaroslav Bednář, Jaroslav Hlinka, Tomáš Vlasák, Jiří Tlustý, David Výborný, Patrik Eliáš, Jan Hlaváč, Martin Nečas, Vladimír Šmicer, Filip Zadina, Aleš Kotalík, Kevin Klíma, Kelly Klíma, David Pastrňák. Trenéři: Jakub Voráček, Slavomír Lener.

Mezinárodní soustředění badmintonového klubu Super Stars Most.
Mostecké badmintonisty cepuje bývalá světová desítka z Indie