To je nečekaná zpráva. Hokejový trenér a uznávaný odborník Vladimír Kýhos byl po úterní porážce 1:5 v Pardubicích, celkově třetí v řadě, s okamžitou platností odvolán z pozice kouče extraligového klubu HC Verva Litvínov. Na jeho post se posune dosavadní asistent 45letý Jiří Kučera.

Po polovině základní části je Litvínov na 11. místě tabulky, avšak na předposlední Karlovy Vary má náskok pouze dva body.

„Představenstvo klubu se v úterý rozhodlo k odvolání hlavního trenéra extraligového mužstva Vladimíra Kýhose, z důvodu neuspokojivých výsledků mužstva v první polovině základní části extraligy. Současně pověřilo funkcí hlavního trenéra Jiřího Kučeru. Na funkci asistenta jmenovalo Viktora Lukeše a rozhodlo pověřit Jiřího Šlégra, člena představenstva společnosti, vedením tohoto realizačního týmu do konce sezóny,“ oznámilo vedení klubu v dopolední tiskové zprávě.

Bývalý reprezentant Jiří Kučera v Litvínově působí nepřetržitě od jara 2009. S Jiřím Šlégrem, který se tak přímo k realizačnímu týmu vrací po roce a půl, vedl tým už ve větší části sezony 2009/2010. Tým dále trénoval s Jaroslavem Hüblem starším, Robertem Reichelem a Vladimírem Kýhosem mladším. Mužstvo pokaždé postoupilo do play off. To je i jeho touha v současné sezoně.

„Druhou třetinu v Pardubicích si prostě nedovedu vysvětlit. Prohrát jí 0:4 je špatné,“ řekl Kučera k úternímu propadáku. Jako hlavní kouč vedl první trénink včera dopoledne. Zápasová premiéra ho čeká ve čtvrtek od 18:10 v podkrušnohorském derby v Karlových Varech!

Kýhos byl u týmu od ledna a v minulé sezoně ho dovedl do čtvrtfinále play off. Je teprve druhým odvolaným koučem v lize. První změnu nedávno provedla Mladá Boleslav.