„Já jsem byl na rookie kempu, který tomu hlavnímu předchází a účastní se ho pouze mladí hráči do určitého věku. Každý tým to má jinak. Třeba v Las Vegas bylo nejstaršímu hráči dvacet šest let, u nás třiadvacet. Jedou se tam ukázat ti, kteří ještě nemají podepsané smlouvy. Anebo hráči s podepsaným kontraktem, kteří by se chtěli prosadit do prvního týmu,“ uvedl čerstvý litvínovský nováček.

Podle něj se na kempu rozhoduje, kdo půjde hrát na farmu nebo do juniorky a kdo bude nastupovat za první tým.

„Měl jsem od Motoru povolené, že se mohu kempu zúčastnit. Po příletu jsem měl první den volno, abych měl možnost vyrovnat se s časovým posunem. Všichni Evropané jsme tam byli o den dříve. Mohli jsme si tak projít Denver. Byl jsem za Pavlem Francouzem, který je od letoška brankářskou posilou Colorada. Přijel za mnou Martin Kaut, který se kempu také zúčastnil. Bylo to příjemné setkání.“

O tom, kdy bude uvolněn k utkáním v Litvínově, rozhodují České Budějovice. „Petr je kvalitní mladý brankář, která v první lize prokazuje výbornou výkonnost,“ říká sportovní ředitel Josef Beránek.

Mladý gólman bude moci sbírat zkušenosti od reprezentačního trenéra brankářů Zdeňka Orcta. „Petra sleduju delší dobu a myslím si, že patří k našim nejtalentovanějším gólmanům v Čechách,“ uvedl pro klubový web litvínovský mentor brankářů.

Podle něj, jde o perspektivního hokejistu. „Je to mladý kluk, měl jsem o něj zájem už v létě. Podařilo se nám vyřídit střídavé starty a moje teorie je, že na jednoho brankáře celou sezonu táhnout nechci. Nechci tím vůbec shazovat Hanyho (pozn.: brankář Miroslav Hanuljak), ale v podstatě moje rozhodnutí bylo takové, že Petr přijde na nějaké období a dostane i šanci v extralize,“ vysvětlil Orct.

Jedničkou v brance HC Verva je zkušený 29letý slovenský gólman Jaroslav Janus, na soupisce je vedle zmiňovaného a o pět let staršího Hanuljaka také Michael Petrásek.

Litvínov se v pozici lídra tabulky v dnešním 9. kole hokejové extraligy vydá na led brněnské Komety, Liberec čeká těžký zápas v Hradci Králové, který je zatím druhý.

Před domácím publikem se od 17:30 ukáže pouze poslední Chomutov. Proti Mladé Boleslavi, která na tom také není zrovna dobře, mu půjde o první body v letošním ročníku.