Berani do zápasu vlétli jako vystřelení z praku. Janus si ještě nestihl položit lahev s pitím na branku a už se musel hodně otáčet. Tlak domácích vyústil v první branku ve 14. minutě, kdy se po parádní přihrávce Fořta zpoza branky prosadil Kubiš. Při druhé trefě ve 22. minutě Zlín využil přesilovku, kterou dotlačil za Januse Ondráček a opět po přihrávce Fořta.

Krušnohorci kontrovali o čtyři minuty později, kdy skvělou tečí Mikúšovy rány snížil Trávníček. Jenže… Uběhla půl minuta a Zlín opět odskočil na rozdíl dvou branek. Před Janusem se zjevil Nosek a nedal mu šanci. Do hry vrátil hosty těsně před koncem druhé periody Jakub Petružálek, který nechytatelnou dělovkou pod víko prostřelil Sedláčka a skóre bylo 3:2. Ale pak přišla rozebíračka litvínovské obrany, kdy se podruhé prosadil ve 39. minutě Kubiš a potřetí nahrával Fořt a rázem bylo pro Severočechy zle, protože Berani zase utekli na rozdíl dvou tref.

„To je špatný, že jsme si nechali dát hned dvakrát brzy za sebou branku,“ kroutil v České televizi hlavou kapitán Vervy Michal Trávníček.

V posledním dějství, kdy brankáře Januse vystřídal Hanuljak, bylo pro žlutočerné ještě hůř. Houževnatý Pavel Kubiš, po čtvrté asistenci Pavla Fořta, dokonal v 54. minutě hattrick. Hotovo. Na takový gólový rozdíl už Litvínov recept nenašel.